Ruská mašina jede dál

7. 5. 2007

| Komentářů: 0

| Rubrika: Mistrovství světa

ObrazekPředčasné finále, tak lze podle mnohých expertů charakterizovat souboj o první příčku v osmifinálové skupině E. Narazily na sebe týmy Švédska a Ruska. Tento výsledek byl důležitý už z toho důvodu, že se naši reprezentanti mohli dozvědět jméno soupeře pro středeční čtvrtfinále. Zápas byl dlouho poměrně vyrovnaný, ale dvě branky v závěrečné třetině rozhodly o všem.

Severské derby vyhráli Švédové

6. 5. 2007

ObrazekJediná branka rozhodla o králi severských zemí. Tradiční derby patří k nejsledovanějším zápasům nejen na šampionátu. Šťastným střelcem se stal Akerman. Rusko si opět zastřílelo, odnesl to tentokrát tým Švýcarska. Slovensko udalo Bělorusko až díky soupeřově power play.

Drama se šťastným koncem

6. 5. 2007

ObrazekSvěřenci trenéra Hadamczika si sáhli na na samotné dno svých sil. Z nervydrásajícího duelu nakonec vydřeli tolik potřebný bod a tím tak zažehnali osmifinálové konec na turnaji. Náš výběr se celkem třikrát dostal do vedení, ale Kanaďané vždy dokázali stav srovnat a navíc už jen v symbolickém prodloužení zaznamenali vítězný gól.

Preview: Česko - Kanada

6. 5. 2007

| Komentářů: 23

ObrazekČeská reprezentace se dostala do nepříjemné situace, dvě osmifinálové porážky značně zkomplikovaly náš postupový cíl do dalších bojů. Náš výběr čeká dnes další těžký soupeř Kanada, která na turnaji ještě neokusila hořkost porážky. Utkání může velmi napovědět o možnostech českého týmu. V případě porážky by se náš osud dostal do rukou Bělorusů, kteří by nesměli prohrát s výběrem Německa.

Itálie potrápila i Finy

5. 5. 2007

ObrazekV pátek Italové předvedli své maximální dovednosti proti domácím Rusům. K výhře to sice nevedlo, ale statečný a bojovný výkon pokračoval i v dalším zápase. Finové evidentně nehráli na plný plyn, ale vývoj utkání si pohlídali. Švýcarsko si poradilo s Dánskem a Spojené státy pak s Německem.

Druhý kolaps Čechů, co se děje?

5. 5. 2007

| Komentářů: 4

ObrazekČeský celek prohrál už druhý zápas v řadě a značně si zkomplikoval postup do čtvrtfinálových bojů. Náš tým vsítil sice první gól, ale slovenský soupeř zbraně nesložil a třemi zásahy v podstatě rozhodl o své výhře. Kleslův gól dal našim ještě naději, ale ani power play už na výsledku nic nezměnila.

Češi se připravují na Slovensko

4. 5. 2007

ObrazekPo překvapivém špatném výkonu proti Německu se český tým musí psychicky zvednout a co nejlépe se připravit na sobotní duel se Slovenskem. Jako tradičně se bude jednat o "derby", které může napovědět o mnohém. Východní soused už okusil na turnaji dvě prohry, padne i potřetí?

Outsideři vzdorovali, ale nakonec padli

4. 5. 2007

ObrazekTak lze charakterizovat snažení týmů, které bojovali s těžkými soupeři. Po první třetině Bělorusové senzačně vedli nad Kanadou, ale zámořský stroj nabral v druhé části obrátky a pěti góly zcela rozhodl o dalším vývoji utkání. Rusové se dlouho trápili s Italy, které držel fantastický Muzzatti. Zkušený brankář navíc dohrával utkání v svalových křečích. Ale i tak si italský tým zasloužil za předvedený výkon poklonu.

Švédsko senzaci nepřipustilo

3. 5. 2007

ObrazekNechybělo mnoho a Dánové by získali skalp svého severského příbuzného. Během úvodních sedmi minut byl stav 2:0 pro Dány !!! Překvapení se nakonec nekonalo "Tre kronor" pěti zásahy stav zcela otočili. Finové se zace celých jednapadesát minut trápili se Švýcarskem. USA vyhrálo nad Slovenskem.

Německá zeď českého lva nepustila

3. 5. 2007

ObrazekPřed zápasem byly karty favorita utkání jasně rozdány, nicméně teorie a realita bývá někdy značně rozdílná. Německý tým sehrál nejlepší utkání na šampionátu a Čechům nedovolil takřka nic. Když už si vytvořili slibnou příležitost, tak narazili na výborného Kotschnewa. Do sestavy se vrátil Petr Čajánek a první start na turnaji si připsal Rostislav Klesla.