Preview: Finsko - Kanada

12. 5. 2007

| Komentářů: 0

| Rubrika: Mistrovství světa

ObrazekPo třinácti letech se opět ve finále světového šampionátu potkají týmy Finska a Kanady. V Miláně se radoval zámořský celek. Kdo převezme trofej pro mistra světa nyní? Do role favorita je pasován tým Kanady. Nicméně finská kolektivní hra podpořená výborným systémem zastavila ruský stroj, tak proč by nemohla přerušit tažení zámořského celku? Každopádně finále bude nesmírně zajímavé. Začíná zítra v 18:15.

Preview: Rusko - Švédsko

12. 5. 2007

| Komentářů: 1

ObrazekPodle mnohých expertů se týmy Ruska a Švédska měly potkat až v samotném finále. Opět se ukázalo, že ne vždy se přepověď musí stát realitou. Otázkou je, do jaké míry se dokáží domácí vzpamatovat z porážky, po které se jim rozplynul zlatý sen. Souboj poražených i tak bude jistě lákavý, pro domácí by další kolaps byl nepřípustný. Švédsko jistě rovněž mělo myšlenky na stupně nejvyšší, ale i oni se musí smířit s tím, že tentokrát to nevyšlo, ale ve hře je stále bronz. Začátek zítra v 14:15.

Švédové titul neobhájí

12. 5. 2007

ObrazekPoměrně jasnou záležitostí byl dnešní druhý semifinálový duel, ve kterém se utkala Kanada s obhájcem titulu z Rigy týmem Švédska. První dvacetiminutovka prakticky rozhodla o všem. Tři góly dali Kanaďanům potřebnou jistotu, kterou si po zbytek zápasu udržovali kvalitním výkonem.

Šok v Chodynce, Rusko vyřazeno

12. 5. 2007

ObrazekPro ruské hráče skončil sen o zlatém triumfu. O konci veškerých nadějí sborné rozhodlo nepopulární prodloužení, v němž využil zmatku v domácí braně Mikko Koivu a zajistil tam svému celku šanci bojovat o zlato po šesti letech. Finský výběr zaskončil Rusy kvalitní defenzivou, přes níž se věhlasná ofenziva těžko prosazovala. Obrovský smutek nyní spadl na celé Rusko.

Drama rozhodly nájezdy

10. 5. 2007

Obrazek Napínavý průběh byl k vidění v posledním zápase čtvrtfinále. Spojené státy americké se utkaly s Finskem poslední volné místo do semifinále. Američané několikrát úspěšně dotáhli jednobrankové manko, a tím si vynutili prodloužení, potažmo až nájezdy. V nich se prosadil jediný hráč, a tím byl Jere Lehtinen. Finové si tedy zajistili postup mezi čtyři nejlepší týmy a 12.května se utkají s domácím Ruskem o finále.

Kanada bez problémů jde dál

10. 5. 2007

ObrazekV utkání Kanada vs. Švýcarsko byly karty jasně rozdány. Pro zámořský celek měl být soupeř ze země helvétského kříže jen snadným soustem. Švýcaři se sice snažili aktivitou donutit soupeře k větším chybám, ale taktika neměla nijak velký úspěch. Kanaďané si hráli svou hru a bez větších problémů si zajistili postup do semifinále.

Slovensko bojovalo, ale končí

9. 5. 2007

ObrazekPo České republice na šampionátu končí i celek Slovenska. Narozdíl od našich se svěřenci trenéra Šuplera soupeře nebáli a určitou dobu byli i lepším týmem. Po první třetině dokonce vedli 1:2, bohužel zcela propadli v prostřední části, kdy inkasovali celkem třikrát. V posledním dějství už manko stáhnout nedokázali, neboť soupeř přidal další trefy, konečný výsledek 7:4.

Překvapení se nekonalo, Češi končí

9. 5. 2007

ObrazekČeský lev se dokázal proti ruskému tanku bránit takřka dvě třetiny, úplný zlom však nastal během poslední části. V úvodu se trefil Malkin a poslední naše zbytky bojovnosti byly pryč. Domácí pak zcela ovládli zápas a jen díky Čechmánkovi skóre nenarostlo do větších rozměrů. Naše ofenzivní síla byla na bodu mrazu, bez ní těžko můžeme takovému týmu konkurovat.

Preview čtvrtfinále MS 2007

7. 5. 2007

ObrazekPo dnešku je již znám kompletní program čtvrfinále. Osm nejlepších celků bude bojovat o svou čest na turnaji. Hrací dny středa a čtvrtek rozluští tajenku, které týmy zaútočí na případné medaile. Českou republiku čekají už zmínění Rusové, Slováci budou vzdorovat Švédsku, Kanada se střetne se Švýcarskem a Spojené státy americké s Finskem.

Zámořské derby pro Kanadu

7. 5. 2007

ObrazekRozhodně zajímavé bylo i poslední kolo zápasů v osmifinálové skupině F. Kanada si poměrně snadno poradila se svým sousedem ze Spojených států amerických v poměru 6:3. Střelecké hody byly k vidění v zápase Běloruska s Německem, ve kterém viděli divácí jedenáct branek! Šťastnější byl nakonec tým Německa.