Eliáš pomohl k triumfu Devils

10. 12. 2009

Nejslavnější hokejová soutěž světa měla na programu deset střetnutí. Hned ve čtyřech případech se brankář vítězného týmu mohl radovat z čistého konta. Z českých hráčů se zapsali do statistik Patrik Eliáš, který se brankou podílel na výhře svého celku nad Carolinou. Gólovou asistencí se zviditelnili i Tomáš Kaberle s Michalem Rozsívalem.

Ty Conklin se výrazně připomenul u svého ještě nedávného zaměstnavatele. Americký gólman Bluesmanů ze St. Louis se v nočním měření sil stal velkým hrdinou. Zejména díky jeho neprůstřelnosti, během které zneškodnil dvaačtyřicet střel Rudých křídel, si hosté ze Joe Louis Arény odvezli vítězství. Jedinou branku později vítězného statusu obstaral už ve druhé minutě zápasu Boyes.

Radost z vychytané nuly měli i další tři strážci svatyně. Coloradské střelce včetně aktivního Milana Hejduka eliminovala Minnesota v čele s Niklasem Bäckströmem. Buffalský Ryan Miller znechutil večer celé družině Washingtonu okolo Alexandera Ovečkina, který sám domácího brankáře zaměstnal šesti střeleckými pokusy. O nepříjemnou nulu Floridy na ukazateli skóre  se postaral Modrokabátník Steve Mason. Jeho kolega Tomáš Vokoun kryl devětadvacet z celkových dvaatřiceti střel, což vzhledem ke zmíněné gólové neaktivity spoluhráčů nemohlo přinést potřebný úspěch.

Buffalo Sabres - Wahington Capitals 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 5. Montador (D. Roy, Gerbe), 35. Gerbe (D. Roy, Stafford), 38. Tallinder (Pominville). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 28:35. Diváci: 17 982 (HSBC Arena). Hvězdy zápasu: 1. R. Miller, 2. Gerbe, 3. Tallinder (všichni Buffalo).

Toronto Maple Leafs - New York Islanders 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Branky: 7. Beauchemin (T. KABERLE, Stempniak), 15. I. White (Stajan, Hagman), 56. J. Blake (Grabovskij) - 42. a 52. Tavares (na první Okposo a Tambellini, na druhou Okposo a Schremp). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Střely na branku: 35:32. Diváci: 19 102 (Air Canada Centre). Hvězdy zápasu: 1. J. Blake (TML), 2. Tavares (NYI), 3. Toskala (TML).

New Jersey Devils - Carolina Hurricanes 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 12. ELIÁŠ (Bergfors, Parise), 18. a 27. A. Greene (na první Langenbrunner, Paldolfo, na druhou Parise), 60. R. Niedermayer - 27. Sutter (Pitkanen), 29. T. Ruutu (Jokinen, Pitkanen). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 31:23. Diváci: 12 013 (Prudential Center). Hvězdy zápasu: 1. Greene, 2. Parise (oba NJD), 3. T. Ruutu (CH).

Columbus Blue Jackets - Florida Panthers 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 19. Chimera (Umberger), 55. Brassard (Torres, Stralman), 59. Pahlsson. Vyloučení: 3:3, navíc Duco (Florida) do konce utkání. Využití: 0:0. Střely na branku: 32:32. Gólman Floridy Tomáš Vokoun kryl 29 z 32 střel. Diváci: 12 800 (Nationwide Arena). Hvězdy zápasu: 1. Mason, 2. Chimera, 3. Brassard (všichni CBJ).

Tampa Bay Lightning - Edmonton Oilers 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky: 2. St. Louis (Lecavalier, Malone), 28. Hedman (St. Louis) - 12. Gilbert (Nilsson, Stortini), 27. Penner (Gagner, Brule), 32. Stortini (Stone). Vyloučení: 8:8, navíc Konopka 2x a Downie na 5 minut za bitku - Stortini 2x a Stone na 5 minut za bitku. Využití: 0:0. Střely na branku: 34:32. Diváci: 13 477 (St. Pete Times). Hvězdy zápasu: 1. Stortini, 2. Stone (oba Edmonton), 3. St. Louis (Tampa).

Detroit Red Wings - St. Louis Blues 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branky: 2. Boyes (Colaiacovo, McDonald). Vyloučení: 4:6. Využití 0:0. Střely na branku: 42:26. Diváci: 18 165 (Joe Louis Arena). Hvězdy zápasu: 1. Conklin (SLB), 2. Zetterberg (DRW), 3. Boyes (SLB).

Chicago Blackhawks - New York Rangers 2:1 v prodloužení (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 54. Toews (M. Hossa, Kayne), 64. v prodloužení Byfuglien (Keith) - 13. Higgins (Gáborík, ROZSÍVAL). Vyloučení: 2:6. Využití 1:0. Střely na branku: 41:18. Diváci: 21 022 (United Center). Hvězdy zápasu: 1. Byfuglien (CHB), 2. Lundqist (NYR), 3. Toews (CHB).

Colorado Avalanche - Minnesota Wild 0:1 (0:1, 0:0. 0:0)
Branka: 6. Miettinen (Brunette, K. Johnson). Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. Střely na branku: 20:22. Diváci: 11 435 (Pepsi Center). Hvězdy zápasu: 1. Bäckström (MW), 2. Budaj (CA), 3. Miettinen (MW).

Calgary Flames - Atlanta Trashers 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 23. Dawes (A. Johnson, Iginla), O. Jokinen (Iginla, Giordano), 60. Bourque - 53. Armstrong (Peverley, Valabik). Vyloučení: 5:6, z toho Glencross - Armstrong na 5 minut za bitku. Využití: 0:0. Střely na branku: 32:25. Diváci: 19 289 (Pengrowth Saddledome). Hvězdy zápasu: 1. Kiprusoff (CF), 2. Hedberg (AT), 3. O. Jokinen (CF)

San Jose Sharks - Los Angeles Kings 4:5 v prodloužení (2:1, 1:3, 1:0 - 0:1)
Branky: 12. Pavelski (Huskins, Clowe), 20. Marleau (Clowe, J. Thornton), 33. Boyle (Heatley, J. Thornton), 53. Malhotra (Vlasic) - 7. Purcell (R. Jones, J. Johnson), 22. Stoll (J. Johnson, D. Brown), 26. Kopitar (Doughty, J. Williams), 29. Doughty (Scuderi), 62. v prodloužení D. Brown. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. Střely na branku: 34:28. Diváci: 17 562 (HP Pavilion). Hvězdy zápasu: 1. Doughty, 2. Scuderi (oba LAK), 3. Clowe (SJS).