Rona Cup: Zlín i přes porážku od Trenčína zvítězil v turnaji

13. 8. 2011

Hokejisté Zlína podruhé v historii ovládli mezinárodní letní turnaj Rona Cup. V závěrečném dnešním vystoupení sice svěřenci kouče Vlacha podlehli Trenčínu 1:2, ale to již na celkovém pořadí nic nezměnilo.

Ofenzivně laděné střetnutí rozhodně nenudilo. Po Tyborově zásahu se sice domácí Dukla dostala do vedení, ale už za dvě minuty gólovou ztrátu smazal během přesilové hry Veselý. Osud vyrovnané bitvy rozhodl čtyři minuty před koncem normální hrací doby Tvrdoň.

Berani se ještě pokusili během power play o vyrovnání, ale jejich snaha úspěchem neskončila. I přesto tento fakt se Zlín díky nejlepšímu skóre mohl radovat z celkového triumfu.

S turnajem se vítězně rozloučil Třinec. Oceláři přehráli Nitru 5:1. Dvěma brankami se zaskvěl Rufer.

Dukla Trenčín - PSG Zlín 2:1 (1:1, 0:0 , 1:0)
Branky:
15. Tybor (Tvrdoň, Hlubuček), 56.Tvrdoň (Gašparovič, Tybor) - 17. Veselý (Čajánek, Hamrlík).

Sestava PSG ZLÍN: Kašík - Hamrlík, Valenta, Matějíček, Galvas, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Kotvan - Důras, Čajánek, Veselý - Ondráček, Sýkora, Šlahař - Finsterle, Holík, Záhorovský - Kubiš, Fořt, Okál.

HK Nitra - HC Oceláři Třinec 1:5 (0:1, 0:3 , 1:1)
Branky
: 52. Grošaft (S. Saliji, Chrenko) - 11. Březina (Marosz, Čáp), 28. Hampl (Ostřížek), 34. Rufer (Mičulka), 37. Cartelli (Nedbálek, Hampl), 54. Rufer (Mičulka, Ostřížek), doplňkové samostatné nájezdy 1:2.

Sestava HC Oceláři Třinec: Štefl - Cartelli, Nedbálek, Pavlík, Čáp, Kania, Roupec, Rangl - Hrňa, Hampl, Orsava, Kapica, Marosz, Březina, Havel, Rufer, Mičulka, Chomič, Briseboise, Ostřížek.

HC Košice - HK 36 Skalica 3:0 (1:0, 1:0 , 1:0)
Branky:
5. Jenčík (Mlynarovič), 22. Haščák (Bartoš, Homer), 46. Jenčík (Haščák, Vorel).

Konečné pořadí RONA CUP 2011:

1. PSG ZLÍN 6 bodů, skóre 9:5, 2. HC Košice 6 bodů, skóre 9:7, 3. Dukla Trenčín 6 bodů, skóre 8:6, 4. HK 36 Skalica 6 bodů, skóre 5:6, 5. HC Oceláři Třinec 3 body, skóre 10:9, 6. HK Nitra 0 bodů, skóre 4:10.

Nejlepší vyhodnocení hráči na jednotlivých postech:

Brankář: Jakub Sedláček (PSG Zlín), obránce: Ján Tabaček (HC Košice), útočník: Jakub Gašparovič (Dukla Trenčín).