Jihlava veze výhru z Ostravy

3. 10. 2007

ObrazekHokejisté Ostravy a Havířova mírně klopýtli a opět musí sledovat Olomouc, která je opět v pozici lídra skupiny. Mora zvítězila na ledě nováčka ze Šumperku.  Kometa si přivezla výhru z ledu Třebíče. Boleslav porazila Hradec a jako jediný celek drží neporazitelnost v normální hrací době.

ZÁPAD:

BK Mladá Boleslav - HC VCES Hradec Králové 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Tohle utkání se bezesporu dalo označit jako šlágr kola. Domácí si utkání kontrolovali. V každé třetině se zapsali do střelecké listiny a tím tak dali jasný podnět ke konečné verzi výsledku. Důležitým faktorem byla domácí neprůstřelnost brankářské jedničky Šindeláře, který si připsal už druhé čisté konto v řadě.

Branky: 17. Jindra, 34. Nouza, 47. Ivan. Rozhodčí: M. Fraňo - Zavřel, Svoboda. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 600.

HC Most - HC Rebel Havlíčkův Brod 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)

Nováček z Mostu přerušil nepříznivou sérii neúspěchů a připsal si se štěstím možná klíčovou výhru. Čekalo se vyrovnané utkání a to se jen potvrdilo. Důležitým mezníkem se stala branka Kováče, který 39 sekund před závěrečnou sirénou tečoval nahození jednoho z obránců a překvapil snad všechny.

Branky: 20. a 45. Buďa, 49. Koláček, 60. Kováč - 16. Dušátko, 27. Kreuzer, 31. Varga. Rozhodčí: Šindler - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:2. Diváci: 450.

KLH Chomutov - SK Kadaň 2:1sn (1:0, 0:1, 0:0-1:0)

Kadaň překvapivě dlouhou dobu nepouštěla domácí do výraznějších šancí. Spíše to vypadalo, že hosté přijeli hrát defenzivní blok, neboť dopředu toho rovněž nedokázali moc vymyslet. Bezbrankový stav poslal do minulosti zkušený Révay, který velmi pěknou střelou poprvé rozsvítil červené světlo za Hanuljakem. O vyrovnání se postaral Brňák a tím tak zvedl vítr do plachet do té doby spíše zatažené hry Kadaně. Rozhodnout se muselo až v nájezdech. Gólovou radost si zopakoval zkušený Révay a tím tak rozhodl o bonusovém zápisu do kolonky pravdy.

Branky: 17. a rozhodující sam. nájezd Révay - 25. Brňák. Rozhodčí: Pešina - Mašek, Vitík. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 1570.

HC Berounští Medvědi - HC Vrchlabí 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Nováček z Vrchlabí nadále potvrzuje, že v lize nebude jen do počtu. S tápajícími Medvědy si poradil poměrně hladce. Jedinou kaňkou může být pouze ztráta čistého konta gólmana Falty. Výhru zajistil prakticky nejlepší hráč hostů Pajič.

Branky: 56. Slížek - 9. a 24. Pajič, 24. P. Horčička. Rozhodčí: Šír - Lhotský, Bejček. Vyloučení: 7:8, navíc Přeučil (Vrchlabí) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 450.

VÝCHOD:

HC Sareza Ostrava - HC Dukla Jihlava 2:3sn (0:1, 0:1, 2:0)

Kouzlo staronového trenéra Dvořáka nejspíš zapůsobilo. Dukla poměrně překvapivě vyválčila proti Sareze po nájezdech cennou výhru a opět zamotala dění ve skupině Východ. Nutno však říct k nastavené hře dojít ani nemuselo, stačilo jen neinkasovat. Bohužel dvojnásobné oslabení se hostům vymstilo a Boháč z minima vytěžil maximum. Loterie nájezdů vyšla pro hosty, neboť Sochorkův klíčový pokus zastavila tyč.

Branky: 53. a 59. Boháč - 13. Krupka, 33. Kubát, rozhodující nájezd Říha. Rozhodčí: Mikula - R. Vengřín, Poruba. Vyloučení: 8:13, navíc Najdek (Ostrava) 10 min. osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 820.

HK Jestřábi Prostějov - HC Havířov Panthers 4:3sn (0:2, 2:0, 1:1-0:0)

Domácí evidentně zaspali první třetinu, při které se dostali hosté dvěma brankami do výrazně lepší pozice. Do druhé části už Prostějov vstoupil daleko aktivněji. Odměnou byly bezesporu dva zásahy Piechy. Do šedesáti minut normální hrací doby padl ještě na každé straně jedn gól, a tak se muselo přejít do nepopulárních k.o. systémů. Tajenku zápasu rozluštil až Suchý.

Branky: 23. a 28. Piecha, 54. a rozhodující nájezd Suchý - 10. Zdráhal, 13. Haas, 45. Seman. Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Hejduk. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1000.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Kometa Group Brno 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Brno pokračuje ve bodové sérii a poměrně bez větších problémů si odvezla výhru z Třebíče. I přes úvodní gól z hole domácího Kolafy se utkání vedlo v režii Komety. Černý, Mikel a posléze do prázdné branky při power play Lhotský pečetil definitivu tří bodů. Hosté si tak připsali už čtvrtou výhru v řadě a útočí na nejvyšší pozici v tabulce. Přepisoval se i historický zápis, neboť výhra na ledě soupeře byla teprve druhou za posledních deset let.

Branky: 16. Kolafa - 24. Černý, 33. Mikel, 59. Lhotský. Rozhodčí: Hribík - Čížek, R. Prchal. Vyloučení: 10:10, navíc Lipina (Brno) 10 min. osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 2850.

Hokej Šumperk 2003 - HC Olomouc 4:5p (1:2, 3:2, 0:0-0:0)

Z papírového hlediska se měl utkat David s Goliášem, ale nutno říct, že podceňovaný nováček soutěže vytasil své rohy. Zadní řady klub narychlo posílil Rusem Denisovem a do útoku již bylo možné počítat s další novou tváří Ambruzem, jenž dorazil z Komety Brno. Prakticky se hrálo nahoru-dolů. Olomouci o něco lépe vyšla první třetina. Domácím zase druhá. Šumperk táhl k vytouženým bodům Bařica, autor tří kanadských bodů. Rozhodnutí přineslo prodloužení, který brzy ukončil pohotovou střelou Kříž.

Branky: 23. a 30. Bařica, 18. Meluzín, 33. Ohnutek - 1. Ministr, 11. Bouz, 21. Brančík, 39. Smejkal, 61. Kříž. Rozhodčí: Blecha - Dřínovský, Klein. Využití: 0:2.

Zdroj: ČTK, foto: hc-kometa.cz, edit: hokej.estranky.cz