Šumperk dobyl sídlo Pirátů, Olomouc smetla Třebíč

19. 9. 2011

Třetí kolo zápasů 1.ligy přineslo výrazné překvapení. V hlavní roli se představil celek Šumperku, který nečekaně zvítězil na ledě Chomutova. Dračí legie zvítězila v domovině favorita 3:4 po samostatných nájezdech.

Hosté pod vedením kouče Kučery byli během zápasu často pod tlakem, ale díky výbornému Štůralovi v brance a střeleckým úspěchům dokázali tým Pirátů porazit. Chomutovští mají po třech zápasech na svém kontě pouhé tři body a krčí se na desáté příčce průběžné tabulky.

Podstatně lépe je na tom jejich hlavní sok z posledních let tým Ústí. Lvi v dnešní konfrontaci bez výraznějších potíží přehráli Havlíčkův Brod 5:1 a prodloužili tak svou aktuální stoprocentní bilanci o další zápis. Dvěma góly se blýskl zkušený harcovník Alinč.

Jasný průběh mělo i střetnutí v Olomouci. Domácí Mora ve stejném poměru roznesla soupeře z Třebíče. Na vysoké výhře se podílelo pět různých hráčů. Zlomovým dějstvím byla druhá třetina, ve které Hanáci vsítili tři branky. Jistotu týmu dodal itaké gólman Žigárdy, jenž zneškodnil jednatřicet pokusů protivníků.

Přesvědčivě se prezentovala také Jihlava. Dukla pokořila Kadaň 3:0, ale nutno říct, že jen díky střeleckému probuzení během závěrečné dvacetiminutovky. Všech dvacet příležitostí hostujících hráčů domácí strážce svatyně Halmoši zneškodnil a připsal si tak první shootout probíhající sezony.

Třígólovým rozdílem triumfovali i Litoměřice. Výhra byla o to cennější, že se zrodila na cizím ledě. Podstatně vyrovnajší byly bitvy Mostu s Benátkami a Hradce Králové s Pískem. V prvním duelu zvítězily Benátky 4:5. V záři světel se představil útočník Kica, který se zaskvěl hattrickem. Energetiky nasměroval k zisku dvou bodů během prodloužení Karlíček.

Souhrn výsledků 3.kola:

Piráti Chomutov - Salith Šumperk 3:4 po s. n. (2:0, 0:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 8. Procházka (Kraft, Pulpán), 16. Gajovský (Kůs, Hafenrichter), 48. Hřebejk (Hruška) - 26. Hulva (Sedlák), 28. Meluzín (Tesařík), 31. Meluzín (Novotný), rozh. nájezd Vrdlovec.

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Rebel Havlíčkův Brod 5:1 (0:0, 4:1, 1:0)
Branky: 29. Dan. Boháč (Pajič), 31. Alinč (Třetina, Klobouček), 36. Handlovský (Dom. Boháč, Lev), 39. Kovář (Pajič, Dan. Boháč), 47. Alinč (Ludvík) - 35. Polodna (Knotek, Semorád).

HC Dukla Jihlava - Sportovní klub Kadaň 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 45. Hodek (Maliník), 50. Hubáček (Kolafa, Ficenc), 52. Domin (Padělek, Zeman).

HC Most - HC Benátky nad Jizerou 4:5 (1:1, 2:2, 1:2)
Branky: 12. Ondráček (Andres, Rindoš), 24. Hranáč, 34. Slavíček (Mavrojanidis), 41. Tauš (Rindoš) - 20. Kica (Pabiška, Král), 26. Kica (Jaroměřský), 30. Kica (Jaroměřský, Král), 47. Jaroměřský (Skalický, Pabiška), 52. Jonák.

HC Olomouc - SK Horácká Slavia Třebíč 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 18. Šlahař (Kolouch, Rác), 25. Pekr, 25. Kucsera (Marosz), 40. Řípa (Haluza, Ondrušek), 42. Selingr (Nedbálek) - 21. Dolníček.

HC VCES Hradec Králové - IHC KOMTERM Písek 2:1 po prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 54. Kubeš (Chmelíř), 64. Karlíček (Koudelka) - 18. Vaniš (Němeček).

HC Berounští Medvědi - HC Stadion Litoměřice 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 2. Žalčík (Pacovský, Přindiš) - 9. Holomek (Drábek, Slížek), 11. Hašek (Kružík, Slížek), 25. Holomek (Belay, Lenc), 52. Lenc (Belay).