Chomutov řádil v Písku, Olomouc triumfovala v Jihlavě

14. 1. 2012

První hokejová liga měla na programu své kompletní 39. kolo. Většina favoritů splnila papírové předpoklady. Chomutov deklasoval šesti góly Písek v jeho vlastní domovině. Piráti tak plným bodovým ziskem snížili ztrátu na lídra soutěže - celek Ústí.

Zmínění Lvi měli v Třebíči problémy. Houževnatí domácí hráči favoritovi zle zatápěli a nebýt gólu Lva v poslední minutě před třetí sirénou, tak si mohli připsat velmi cenný skalp. Střetnutí nakonec dospělo do nájezdů, ve kterých měli více štěstí hosté. Ústí tak za pět dvanáct uteklo hrobníkovi z lopaty a vytěžilo s ohledem na vývoj utkání důležité dva body.

Největším tahákem kola bylo střetnutí Jihlavy s Olomoucí. Prognózy o zajímavé ofenzivní bitvě se potvrdily. Dukla byla lepším týmem, a když ve 34. minutě zvyšoval Padělek už na 5:2 zdálo se být rozhodnuto. Mora se však vzepjala možná až k nečekanému comebacku.

Nejprve Šlahař dorazil za záda Novotného vyražený kotouč - 5:3. Ve 45. minutě nabídnutou přesilovku pěti proti třem zužitkoval Ondrušek, a aby toho nebylo na psychiku domácích fanoušků málo, tak za dalších sedm minut smazal jihlavské vedení Zbořil - 5:5.

Přes prodloužení se střetnutí dostalo až do loterie samotných nájezdů. Zatímco Kašíka, který vystřídal po čtvrté obdržené brance Žigárdyho, překonal jen Čachotský, tak na jeho protějška Novotného vyzráli oba olomoučtí exekutoři Ministr i Haluza. Hanáci si tak z jihlavského stadionu odvezli výhru za dva body.

Po třech vítězstvích v řadě Hradec neuspěl. Energetici prohráli v Kadani těsně 3:2. Klíčovým faktem zápasu bylo prostřední dějství, které domácí výběr ovládl 3:0. Ze šesté tříbodové výhry se mohl radovat Most. Beznadějně poslední tým tabulky dokázal zvítězit 5:2 na ledě Litoměřic.

Zatímco Hradec o vítěznou sérii přišel, tak Havlíčkův Brod si ji prodloužil. Rebelům se podařilo triumfovat na ledě Benátek. Na výhře hostů má lví podíl útočník Vondráček, který vsítil hned tři branky. Po třech prohrách se radostného výsledku dočkal i Beroun. Medvědi pokořili nevyzpytatelný Šumperk 5:3.

Souhrn dnešních zápasů 39. kola:

Písek - Chomutov 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)
Branky: 8. Gajovský (Grof), 19. Kraft (Procházka, Jíra), 24. Hruška (Kraft), 28. Mrázek (Jíra, Gajovský), 32. Hromas (Jíra, Pavlas), 47. Gajovský.

Kadaň - Hradec Králové 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Branky: 24. Bursík (Mála, Jeřábek), 29. Heřman (Schmidt), 34. Skořepa (Charousek, Polák) - 7. Berger (Tvrdík, Kubeš), 52. Záhorovský (Kubica).

Benátky nad Jizerou - Havlíčkův Brod 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky: 16. Vlach (Jaroměřský, Jech), 32. Vitásek ( Jaroměřský), 58. Jech (Král) - 12. Vondráček (Němec, Semorád), 18. Němec (Protivný), 33. Semorád, 56. Vondráček (Protivný), 60. Vondráček (Semorád, Němec).

Litoměřice - Most 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 23. Gengel (Šinágl, Lenc), 44. Šinágl (Lenc, Vobořil) - 10. Slavíček (Tvrdek, T. Rohan), 10. Heinisch (Vachovec), 28. Přeučil (Nedrda, Divíšek), 35. Vachovec (Heinisch, M. Rohan), 57. Ondráček (Schusser, T. Rohan).

Beroun - Šumperk 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)
Branky: 15. Nedvěd (Žejdl, Klhůfek), 31. Palaščák (Stromko), 41. Doležal (Žejdl, Klhůfek), 50. Kupec (Švagrovský), 60. Švagrovský (Kupec, Soldán) - 32. Brunec (Červenka), 54. Sedlák (Suchý, Hulva), 60. Holík (Hulva)

Třebíč - Ústí nad Labem 3:4 po s.n. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 19. Dolníček (Laš), 29. Havel (Rangl, Kania), 35. Paták (Přibyl, Brož) - 10. Ludvík (Roubík), 22. Kovář (Sklenička, Hořava), 60. Lev (Zeman), rozh. nájezd Třetina.

Jihlava - Olomouc 5:6 po s.n. (2:2, 3:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 8. Hubáček (Kolafa, Hodek), 18. Maliník (Polcar, Kaláb), 31. Mrňa (Padělek, Domin), 31. Kaláb (Bezděk), 34. Padělek (Dobrovolný) - 11. Bartoň (Haluza), 17. Zbořil (Ministr), 36. Šlahař (Ondrušek, Marosz), 45. Ondrušek (Bartoň, Haluza), 52. Zbořil (Haluza, Pšurný), rozh. nájezd Pšurný.