Židlický a Kaberle zářili, Hemský Oilers k výhře nedotáhl

14. 11. 2008

ObrazekDalšími osmi zápasy pokračovala nejslavnější zámořská hokejová soutěž. Rovným čtyřem týmům se povedlo na ledě domácího celku uspět. Jedním z mužstev bylo i Toronto, které dokázalo udolat Edmonton. Do statistik se zapsalo hned devět českých hokejistů. Největší pozornost na sebe strhli tříbodový Marek Židlický a Tomáš Kaberle.

Oilers nepomohl ani ve výborné formě hrající Hemský, jenž se podílel na obou brankách svého týmu. Šťastnějším byl rozhodně Kaberle. Domácím nepomohlo ani to, že se jako první dočkali branky. Gólmana Toskalu překonal ve třinácté minutě Gagner. Hostům k obratu stačilo úvodních pět minut druhé třetiny. Vše potřebné zařídili Kaberle s Kuleminem. Oilers se dokázali ještě nadechnout díky trefě Moreaua, ale gól Antropova je srazil zpět na kolena. V závěrečném dějstvi si mužstvo Maple Leafs výhru pohlídalo.

Pittsburgh se po triumfu v Detroitu dočkal výhry i doma. Tučňáci v dalším napínavém zápase zdolali Philadelphii a už je jen čtyři body dělí od prvního místa ve Východní konferenci. Té zatím kralují Rangers, kterým zatím pomáhá rozlosování, neboť mají odehraných více zápasů než ostatní celky. Tým z Pennsylvánie zahájil zápas proti Flyers velmi dobře. Po úvodní trefě Cooka se jim během čtyřiadvaceti minut podařilo vytvořit tříbrankové vedení. Výrazný náskok jakoby domácí celek uspokojil natoli, že povolil své otěže, což se vůbec nevyplatilo. Letci zahájili kanonádu a rázem byl po dvou třetinách stav zápasu 3:4 právě už ve prospěch hostům. Vše hasil dvě a půl minuty před koncem zápasu kapitán Crosby, kterému se podařilo vyrovnat. Utkání nakonec dospělo až na nájezdy. Náročnou loterii vyhrál Goligoski, který tak Pens zajistil výhru.

Zápas San Jose s Calgary sliboval ofenzivní podívanou a ta se také udála. Snad jen s dodatkem - zcela v žraločí režii. První dvacetiminutovka byla pro Plameny noční můrou. Hosté byli neustále pod tlakem a místní Sharks kuli své dílo zkázy. Pavelski, Michálek, Marleau, Thornton vytvořili potřebný náskok a prakticky také nedostižnou metu pro soupeře. Když se krátce po začátku druhého dějství prosadil podruhé v utkání Michálek, tak hosté byli doslova na ručník. Domácí zvolnili hru a po zbytek zápasu nedovolili soupeři se dostat k nějakému výraznějšímu sevření. Navýšení na šestigólový účet zařídil opět Pavelski. Jedinou kaňkou na střetnutí z pohledu vítězů se bezesporu ztráta čistého konta gólmana Bouchera, jehož překonal Cammalleri.

Boston - Montreal 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
Branky: 17. a 49. Yelle, 20. a 24. Sturm, 3. S. Thornton, 45. Lucic - 34. S. Koivu. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 31:28. Diváci: 16 816 (TD Banknorth Garden). Hvězdy utkání: 1. Sturm, 2. S. Thornton, 3. Lucic (všichni Bos.).

Ottawa - NY Islanders 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 2. KUBA - 13. Okposo, 38. Hunter, 43. Guerin. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19 061 (Scotiabank Place). Hvězdy utkání: 1. Guerin, 2. MacDonald, 3. Weight (všichni NYI).

Pittsburgh - Philadelphia 5:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:4, 1:0 - 0:0)
Branky: 24. a 58. Crosby (na první SÝKORA), 8. Cooke, 22. Malkin (SÝKORA), rozhodující nájezd Goligoski - 29. a 34. Gagne, 28. Carter, 40. Lupul. Vyloučení: 4:7. Využití 1:1. V oslabení 0:2. Střely na branku: 31:35. Diváci: 17 132 (Mellon Arena). Hvězdy utkání: 1. Crosby (Pit.), 2. Gagne (Phil.), 3. Goligoski (Pit.).

Tampa Bay - Detroit 3:4 (2:0, 0:1, 1:3)
Branky: 15. Recchi (KRAJÍČEK, VRBATA), 19. J. Jokinen, 56. Pettinger (PROSPAL) - 22. Dacjuk, 42. Zetterberg, 43. Samuelsson, 50. Franzén. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Střely na branku: 18:39. Diváci: 20 544 (St. Pete Times Forum). Hvězdy utkání: 1. Zetterberg, 2. Franzén, 3. Dacjuk (všichni Det.).

Minnesota - Phoenix 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 24. a 59. ŽIDLICKÝ, 36. Brunette (ŽIDLICKÝ), 44. Belanger. Vyloučení: 7:8. Využití: 4:0. Střely na branku: 32:24. Diváci: 18 568 (Xcel Energy Center). Hvězdy utkání: 1. ŽIDLICKÝ, 2. Brunette, 3. Belanger (všichni Min.).

Dallas - Los Angeles 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 20. Richards, 35. Ribeiro - 10. Handzuš, 14. Stoll, 24. Quincey. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:2. Střely na branku: 26:29. Diváci: 17 675 (American Airlines Center). Hvězdy utkání: 1. Frolov, 2. Handzuš (oba LAK), 3. Richards (Dal.).

Edmonton - Toronto 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Branky: 13. Gagner (HEMSKÝ), 28. E. Moreau (HEMSKÝ) - 23. T. KABERLE, 25. Kulemin (T. KABERLE), 39. Antropov, 46. White, 54. Grabovski (T. KABERLE). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:3. Střely na branku: 25:28. Diváci: 16 839 (Rexall Place). Hvězdy utkání: 1. T. KABERLE, 2. Stajan (oba Tor.). 3. HEMSKÝ (Edm.).

San Jose - Calgary 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)
Branky: 9. a 44. Pavelski, 9. a 22. M. MICHÁLEK, 16. P. Marleau, 18. J. Thornton - 51. Cammalleri. Vyloučení: 6:11. Využití: 4:1. Střely na branku: 46:24. Diváci: 17 496 (HP Pavilion). Hvězdy utkání: 1. Boyle, 2. Pavelski, 3. M. MICHÁLEK (všichni SJS).