Tučňáci utopili Carolinu během třetí třetiny

24. 10. 2008

ObrazekPittsburgh dlouho nemohl na Carolinu najít správný metr a ještě do devětačtyřicáté minuty prohrával na vlastním ledě 0:1. K obratu však zavelel kapitán Crosby a posléze už tučňáčí četa byla pánem na ledě. Fedotěnko, Talbot a Malkin dokonali triumf. Iginla hattrickem pomohl Plamenům k výhře nad Nashvillem.

Penguins vstupovali do zápasu jako favorité, ale i přes větší střeleckou aktivitu nemohli dlouho gólmana Leightona překonat. Úvod zápasu byl ve znamení pěstního souboje mezi domácím Bissonnettem a LaCouturem, paradoxně exTučňákem. Nejzásadnější moment v první třetině zařídil Sutter, který využil chyby obránce Orpika a svůj únik zakončil přesnou střelou. Domácí zvyšovali obrátky, ale snaha končila na rozchytaném brankáři hostů.

Comeback do zápasu přišel v již zmíněné devětačtyřicáté minutě. Wallinovo vyloučení potrestal za třiadvacet sekund Crosby. Za necelou půlminutu už dokonce Pittsburgh vedl. Ukázkou kombinaci, ve které měl prsty i Petr Sýkora zakončil úspěšně Fedotěnko. Když svůj nájezd zužitkoval Talbot, tak bylo jasné, že Hurricanes můžou na body zapomenout. V závěru se sice hosté pokusili o power play, ale Malkin střelou do prázdné branky pečetil triumf pennsylvánského mužstva.

Sérii tří neúspěchů ukončil Phoenix. Kouč wayne Gretzky mohl být spokojený, neboť mu kromě výhry vyšla sázka na gólmana Tellqvista, jenž je u mužstva v pozici dvojky. Švédský reprezentant si v utkání připsal jednatřicet úspěšných zákroků a zcela po zásluze byl vyhlášen hlavní hvězdou večera. Dokázal eliminoval i největší hvězdu hostů v podobě Ovečkina. Ruský ostrostřelec vyslal na brány sedm projektilů, ale ani jeden z nich v brance neskončil. Capitals se sice jako první radovali z branky, když se v devětadvacáté minutě v přesilovce trefil Laich, ale z jejich strany to byl poslední radostný okamžik. Během třetí dvacetiminutovky totiž Coyotes zabrali a otočili zápas ve svůj prospěch. Do listiny střelců se zapsal Boedker a za čtyři minuty později po Hanzalově přihrávce i Mueller.

Boston - Toronto 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Branky: 16. Bergeron, 17. Wheeler - 27. Van Ryn, 29. Antropov, 51. Stralman, 60. Hagman. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. Střely na branku: 28:37. Diváci: 12 274 (TD Banknorth Garden). Hvězdy utkání: 1. Antropov, 2. T. KABERLE (oba Tor.), 3. KREJČÍ (Bos.).

NY Islanders - Dallas 3:5 (0:3, 1:2, 2:0)
Branky: 31. Guerin, 44. Streit, 60. Sim - 4. a 19. Eriksson, 15. Morrow, 34. Barch, 39. Ribeiro. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Střely na branku: 27:29. Diváci: 10 183 (Nassau Coliseum). Hvězdy utkání: 1. Ribeiro, 2. Eriksson, 3. Morrow (všichni Dal.).

Pittsburgh - Carolina 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)
Branky: 49. Crosby, 49. Fedotěnko (SÝKORA), 52. Talbot, 60. Malkin - 14. Sutter. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 35:25. Diváci: 17 132 (Mellon Arena). Hvězdy utkání: 1. Crosby, 2. Malkin, 3. Talbot (všichni Pit.).

Nashville - Calgary 3:5 (0:0, 3:1, 0:4)
Branky: 26. Zanon, 27. Tootoo, 29. Arnott - 35., 47. a 60. Iginla, 49. Moss, 53. Cammalleri. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Střely na branku: 38:27. Diváci: 12 042 (Sommet Center). Hvězdy utkání: 1. Phaneuf, 2. Iginla (oba Cgy.), 3. Arnott (Nsh.).

Minnesota - Buffalo 3:4 po prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 30. Pouliot, 35. Veilleux, 41. Burns - 15. Stafford, 56. Mair, 57. Vanek, 61. Roy. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:24. Diváci: 18 568 (Xcel Energy Center). Hvězdy utkání: 1. Miller (Buf.), 2. Burns, 3. Miettinen (oba Min.).

Colorado - Edmonton 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 33. Laperriere, 38. Stastny, 39. McLeod, 44. Sakic - 24. Horcoff (HEMSKÝ). Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Střely na branku: 25:26. Diváci: 14 898 (Pepsi Center). Hvězdy utkání: 1. Laperriere, 2. Budaj, 3. Guite (všichni Col.).

Phoenix - Washington 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 43. Boedker, 47. Mueller (HANZAL) - 29. Laich. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 34:32. Diváci: 14 722 (Jobing.com Arena). Hvězdy utkání: 1. Tellqvist, 2. Boedker, 3. Mueller (všichni Phx.).