Tříbodový koncert Kotalíka se Židlickým

28. 2. 2008

ObrazekHokejisté Buffala si poradili vysokým rozdílem s Nashvillem. Na osmibrankové kanonádě domácích Sabres se třemi body podílej útočník Aleš Kotalík. V dresu hostů se stejným bodovým počinem prezentoval i Marek Židlický a premiéru v novém dresu oslavil gólem Jan Hlaváč.

Vynikající debut u nového zaměstnavatele prožil další trejdovaný hráč Steve Bernier. Dvaadvacetiletý hráč se stal součástí obchodu Sharks za beka Briana Campbella. Průbojný forvard zaznamenal dvě branky a připsal si navíc i jednu gólovou přihrávku. Kotalíka a Berniera v bodech, ale předčil jiný hráč. Tony Lydman si připsal čtyři asistence. Vysoká výhra Buffala byla navíc takovou sladkou odměnou. Buffalo se díky triumfu dostalo na osmou postupovou příčku zajišťující play off.

Vítězný recept nalezli v Torontu. Tým okolo Matse Sundina zaznamenal třetí výhru v řadě a čechrá své podupané renomé. Javorové listy doháněly s Floridou dvougólovou ztrátu, která se urodila už po osmnácti minutách. Na snížení Williamse navázal využitou přesilovkou ve 43. minutě švédský internacionál Sundin a vyrovnal stav zápasu. Za devět minut později poslal Pantery znovu do vedení český útočník Olesz. Opět se ukázalo, jak je důležité míti Sundina, který v poslední minutě zachránil Torontu bod. Obrat pak dokonal během samostatných nájezdů Tomáš Kaberle, oceněný jako první hvězda střetnutí.

San Jose v Columbusu potvrdilo roli favorita a připsalo si už třetí výhru v řadě, která tak dává z části zapomenout na předchozí výsledkovou krizi. O realitě triumfu stačilo úvodních čtyřicet minut utkání. První změnu skóre zařídil hostující Cheechoo. Na jeho trefu dokázal odpovědět za sedm minut později David Výborný, který navíc ve 28. minutě poslal svou další trefou svůj celek do vedení. Radost však netrvala dlouho, neboť Mitchell s Roenickem vrátili Blue Jackets zpátky na zem. Pavelského trefa v závěru druhé třetiny završila účet večera.

Buffalo - Nashville 8:4 (2:0, 4:3, 2:1)
Branky:
5. a 15. Bernier, 23. Paille, 25. Peters, 35. Pominville (Kotalík), 38. D. Roy, 48. Connolly (Kotalík), 54. Kotalík - 24. a 28. Arnott (na druhou Židlický), 23. Hlaváč (Židlický, Erat), 44. Legwand (Židlický). Střely na branku: 33:33. Diváci: 18 690.

Columbus - San Jose 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
Branky: 15. a 28. Výborný (na druhou Hejda)
- 8. Cheechoo, 31. Mitchell, 34. Roenick, 39. Pavelski. Střely na branku: 19:32. Diváci: 16 029.

Tampa Bay - Minnesota 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky:
33. Oullet, 50. Halpern - 24. Fedoruk, 25. Demitra, 42. Rolston. Střely na branku: 33:27. Diváci: 17 211.

Florida - Toronto 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
Branky:
10. Cullimore, 18. McLean (Olesz), 52. Olesz - 43. a 59. Sundin (na první T. Kaberle), 27. Jeremy Williams (Tlustý), rozhodující nájezd T. Kaberle. Za Floridu odchytal celé utkání Tomáš Vokoun, obdržel tři branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 91,89%. Střely na branku: 40:37. Diváci: 14 557.

Chicago - Phoenix 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka:
8. Jason Williams. Střely na branku: 25:32. Diváci: 14 799.

Vancouver - Colorado 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky:
29. Raymond, 59. Burrows - 60. a rozhodující nájezd Sakic, 39. Brunette. Střely na branku: 31:26. Diváci: 18 630.