Sýkora poznal radost i bolest

19. 9. 2007
ObrazekV nočních přípravných zápasech byli opět vidět čeští hráči. Tomáš Vokoun hájil svatyni Floridy jednatřicet minut a inkasoval pouze jediný gól. Martin Ručínský si připsal dva body proti Dallasu, ale jeho St.Louis těsně prohrálo. Tučňáci si v odvetném utkání poradili s domácím Montrealem hladce a přispěl k tomu i jedním gólem Petr Sýkora.

Pittsburgh se s Canadiens utkal už podruhé během dvou dnů. Poměrně náročný program, ale kluby vyřešily faktem, že příležitost dostali ostatní hráči širšího kádru. Oba celky se tedy musely obejít bez služeb svých es. V civilu tak sledovali zápas například Kovaljov, Plekanec či Huet. Hosté nechali odpočívat svůj klenot Crosbyho, Gončara, veterány Robertse, Recchiho či brankáře Fleuryho. Souboj "rezerv" tak vyšel jednoznačně pro Penguins.

V brance Montrealu se objevil Jaroslav Halák, jenž by měl soupeřit s Cristobalem Huetem o post gólmanské jedničky. Ovšem už po třech minutách jej vyhnali na střídačku Stone a Taffe. Novou překážkou rozjetému Pittsburghu měl být Carey Price a jako první mu jeho premiéru znepříjemnil právě plzeňský rodák, který využil ideální přihrávky od Malkina. Z utkání si "Sejček", jak je mu přezdíváno odnesl i šrám. Při obranné činnosti se nešťastně srazil se spoluhráčem Orpikem a musel do kabiny na ošetření krvavé stopy. V devětačtyřicáté minutě vykřesal domácím naději Koivu, ale Malkin a Kennedy uzavřeli skóre na konečných 2:5.

Montreal - Pittsburgh 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky: 26. Smolinski, 49. Koivu - 1. Stone, 3. Taffe, 32. Sýkora, 53. Malkin, 57. Kennedy.

New York Islanders - Boston 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Branky: 24. Campoli (Martínek) - 16. a 23. Hoggan, 19. Kobasew.

Philadelphia - Ottawa 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

Branky: 8. Zubov, 17. Meszároš, 20. Foligno, 50. Eaves.

Columbus - Chicago 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)

Branky: 7. Chimera, 15. Russell, 58. Nash - 26. Brouwer, 35. Barker, 37. Bourque, 45. Toews.

Minnesota - Detroit 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)

Branky: 26. Demitra - 4. a 51. Franzén, 17. Chelios, 18. Dacjuk, 27. Stafford, 50. Sopel.

Dallas - St. Louis 6:5 (2:1, 2:3, 2:1)

Branky: 3. Lessard, 11. Robidas, 30. Norström, 31. Halpern, 41. Morrow, 56. Winchester - 5. Berglund, 22. Ručinský, 26. Stempniak, 27. M. Walker, 58. E. Johnson (Ručinský).

Edmonton - Toronto 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 16. Truchno, 49. Horcoff, 64. Grebeškov - 18. Ponikarovskij (T. Kaberle), 43. McCabe (Tlustý).

Florida - Calgary 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 25. Olesz, 33. Tůma (Řepík), rozhodujícím sam. nájezd Stümpel - 11. Langkow, 32. Stevenson. Tomáš Vokoun odchytal úvodních 31 minut, z 18 střel inkasoval jednu branku a úspěšnost zákroků měl 94,44 procenta.

Los Angeles - San Jose 6:5 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 2:2 - 0:0)

Branky: 42. a rozhodující sam. nájezd Brown, 10. Armstrong, 30. Willsie, 39. Calder, 45. B. Murray (Modrý) - 26. a 33. Mitchell, 17. Setoguchi, 45. Mink, 57. D. Murray.

Zdroj: ČTK, foto: rozhlas.cz, edit: hokej.estranky.cz