Špaček se trefil, k výhře to však nevedlo

9. 2. 2008

ObrazekHokejisté Buffala Sabres ukázali názorný příklad toho, jak se dá promrhat výborně rozehraný zápas. Sabres vedli před svým publikem po čtyřiceti minutách 2:0, ale nakonec vedení ztratili a nakonec padli při samostatných nájezdech.

Z českých hráčů bodovalo duo Krejčí - Klesla. Prvně jmenovaný se přihrávkou podílel na kontaktní trefě Cháry, která předznamenala obrat Bostonu na ledě již zmíněného Buffala. Bek Klesla pro změnu asistoval u vyrovnávajícího gólu Chimery, ale nakonec jeho tým v San Jose padl v prodloužení. Washington tentokrát proti Carolině neuspěl, a to zejména i proto, že jeho nejlepší hráč Ovečkin se střelecky neprosadil ani v jednom ze čtyř pokusů.

Ďáblové promarnili možnost dostat se do čela divize. Případné vítězství je totiž mohlo katapultovat z jejich současného třetího místa před Pittsburgh a Philadelphii až na samotnou špici tabulky. New Jersey sice bylo střelecky aktivnější, ale Hillera překvapilo pouze jednou a to z hole Pandolfa. Hosté skórovali dvakrát a to díky Carterovi. Ducks si po sérii šesti porážek připsali druhou výhru a pomalu se vrací na správnou kolej.

Columbus odehrál na ledě San Jose velmi dobrý zápas, v počtu střel svého protivníka předčil, ale z branky se radoval pouze v jednom případě. V osmačtyřicáté minutě se  právě po přihrávce Klesly prosadil svým jedenáctým gólem sezony Chimera, což znamenalo vyrovnání, potažmo odpověď na úvodní trefu Goce. Nabokov si bezesporu nemohl stěžovat na nedostatek práce a byl hlavním strůjcem úspěchu Sharks. Po normální hrací době skončil zápas nerozhodně a rozluštění přišlo nakonec až v samostatných nájezdech. Vítěznou branku si připsal Thornton a Nabokov jako první gólman aktuálního ročníku soutěže zaznamenal třicátou výhru na své konto.

New Jersey - Anaheim 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky:
36. Pandolfo - 11. a 18. R. Carter. Střely na branku: 35:24. Diváci: 15.322.

Washington - Carolina 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky:
50. Sjomin - 4. Cole, 15. Ladd. Střely na branku: 34:23. Diváci: 18.204.

Buffalo - Boston 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky:
20. Špaček, 40. Vanek - 41. Chára (Krejčí), 57. Sturm, rozhodující nájezd Kessel. Střely na branku: 23:37. Diváci: 18.690.

San Jose - Columbus 2:1 po prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky:
3. M. Goc, 62. J. Thornton - 48. Chimera (Klesla). Střely na branku: 22:32. Diváci: 17.210.