NHL: Krejčí se podepsal pod výhru Bostonu, Phoenix je blízko vyřazení

19. 4. 2011

Hokejisté Bostonu dokázali v osmifinálovém střetnutí play off NHL proti Montrealu uhrát první úspěch. Na výhře 2:4 se podílel jednou trefou David Krejčí. V dresu domácího výběru se prosadil Tomáš Plekanec, ale jeho tým se tentokrát výhry nedočkal.

Obdobného vítězství 4:2 na ledě soupeře dosáhla i Philadelphia.

Letci pokořili Buffalo Sabres díky klíčovým brankám v závěru třetin. Ve 37. minutě zvyšoval Žerděv na 3:1 a v 60. pak finalizoval triumf hostů Timonen.

Ze druhého vítězství v sérii se radoval i Pittsburgh. Domácí Tampě nepomohly dva góly aktivního Martina St. Louise. Stoprocentní zisk hostujících celků dokonal Detroit, který už potřetí přehrál Phoenix a jediná výhra ho dělí od postupu do další fáze.

Východní konference:

Buffalo Sabres - Philadelphia Flyers 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 12. Stafford, 39. Gerbe - 5. Carter, 23. Briere, 37. Žerděv, 60. Timonen. Střely na branku: 37:26. Diváci: 18 690.

Průběžný stav série: 1:2

Montreal Canadiens - Boston Bruins 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 28. A Kosticyn (Hamrlík), 45. Plekanec - 4. Krejčí, 15. Horton, 23. Peverley, 60. Kelly. Střely na branku: 36:25. Diváci: 21 273.

Průběžný stav série: 2:1

Tampa Bay Lightning- Pittsburgh Penguins 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 16. a 43. St. Louis - 6. Talbot, 7. Asham, 43. Kennedy. Střely na branku: 27:30. Diváci: 20 545.

Západní konference:

Phoenix - Detroit 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 32. Schlemko, 53. R. Whitney (Vrbata) - 2. Salej, 3. D. Miller, 23. Filppula (Hudler), 41. Franzén. Střely na branku: 30:34. Diváci: 17 130.

Průběžný stav série: 0:3

Další střetnutí jsou na programu z noci na zítřek - vývoj můžete sledovat v sekci "Hokejové výsledky".