Chicago si poradilo s Calgary, St. Louis v přestřelce pokořilo Columbus

19. 12. 2011

Kanadsko-americká NHL měla z noci na pondělí na programu tři zápasy. Jednadvacátou výhru sezony si připsal tým Chicaga. Ten na svém ledě pokořil tým Calgary a se šestačtyřiceti body vládnou celé lize.

Blackhawks rozehráli partii s týmem Plamenů více než dobře. Úvodní gól zařídil po deseti minutách hry Montador. Vedení domácího celku navýšili během druhé třetiny Hjalmarsson a v přesilovce Kane. Hosté se připomněli až ve třetím dějství, kdy velmi dobře chytajícího Emeryho překonal Jokinen.

Posléze si vzal slovo slovenský forvard Hossa, který zužitkoval nabídnutou početní výhodu a vrátil tak svému zaměstnavateli klidný třígólový náskok. Calgary se podařilo už jen snížit Glencrossem na konečných 4:2.

Gólovou přestřelku viděli diváci v St. Louis. Místní Bluesmani odehráli náročný duel s Columbusem. Domácí prohrávali po čtyřiceti minutách 2:3, ale famózní třetí dvacetiminutovkou, ve které vsítili čtyři branky, duel nakonec otočili ve svůj prospěch.

Výhry se dočkala také Florida. Panteři před zraky svých příznivců udolali Carolinu 3:2 v prodloužení. Utkání se rozvněž nevyvíjelo v jejich prospěch, ale trpělivou hrou konfrontaci nakonec zlominili ve svůj prospěch.

Souhrn výsledků nočních zápasů:

Florida Panthers - Carolina Hurricanes 3:2 po prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 5. Bergenheim, 46. Garrison, 64. Versteeg - 19. Gleason, 34. LaRose. Střely na branku: 25:26. Diváci: 15 289.

St. Louis Blues - Columbus Blue Jackets 6:4 (2:1, 0:2, 4:1)
Branky: 13. Shattenkirk, 14. Oshie, 41. Steen, 46. Arnott, 53. Pietrangelo, 60. Berglund - 13. MacKenzie, 24. Dorsett, 40. Letestu, 56. Brassard. Střely na branku: 34:32. Diváci: 18 611.

Chicago Blackhawks - Calgary Flames 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky: 10. Montador, 26. Hjalmarsson, 35. Kane, 52. Hossa - 43. O. Jokinen, 57. Glencross. Střely na branku: 25:24. Diváci: 21 192.