Selänne si smlsnul na Chicagu

25. 2. 2008

ObrazekFinský útočník Teemu Selänne po návratu k aktivnímu hraní o sobě dává pořádně vědět. V nočním zápase exceloval proti Chicagu. V drtivém gólovému účtu zaznamenal tři branky a navíc měl i další dvě asistence. Rangers smetli Floridu i díky trefám Jaromíra Jágra, Martina Straky a Marka Malíka.

Pro newyorkský celek to byl již sedmý zápas v řadě, při němž dokázal bodovat. Na triumfu mělo nemalou zásluhu trio Lundqvist, Malík, Gomez. Zejména pro druhého jmenovaného bylo utkání naprosto vyjímečné. Český zadák hýřil aktivitou, která po přinesla dva body za gól a asistenci a zcela po zásluze byl oceněn jako druhá hvězda utkání. Ještě více ho musel potěšit fakt, že se od domácích fanoušků dočkal po dlouhé době velkého aplausu.

Jezdce nastartoval lídr elitní formace Scott Gomez, jenž otevřel v osmé minutě gólový účet zápasu. Byl to pro něj čtrnáctý zásah sezóny. Závěr třetiny patřil pěstnímu souboji dvojice Dubinski-Campbell, kteří vyfasovali pět minut plus dalších deset osobního trestu. Po pěti minutách druhé třetiny skóroval při přihrávkách Straky a Gomeze obránce Malík a mohl si vychutnat svůj první gól aktuálního ročníku. Třetí úspěch domácího týmu zařídil kapitán Jágr, který zakončil svou individuální akci naprosto dokonale. Podařilo se mu v neutrálním pásmu získat puk, který si prohodil s Averym a posléze už se prosmýkl kolem nejistého Vokouna a pohodlně zakončil. Pro šestatřicetiletého útočníka to byla sedmnáctá trefa a druhý gól v řadě. Nadvládu Rangers pak dokonali v závěrečné třetině Dawes se Strakou.

Tým z Manhattonu zatím jen z uctivé vzdálenosti může pozorovat bitvu o čelo Atlantické divize, kterou sváději celky New Jersey Devils a Pittsburghu Penguins. Ďáblové byli o něco v lepší pozici, neboť měli o bod více. Nepřímé měření sil vyznělo opět výhodněji pro celek New Jersey. Oba zápasy se musely rozhodnout až v dodatečném nastavení hry. Tučňáky dlouho držel nad vodou vynikající Conklin, a tak zápas dospěl až do samostatných nájezdů, které rozhodl ve prospěch Žraloků Roenick. Tým okolo Eliáše se rovněž s Washingtonem nemohl gólově odpoutat. Úvodní gól sice zaznamenal právě po asistenci českého křídelníka Langenbrunner, ale po dvou minutách už ztrátu srovnal Sjomin. V prodloužení se po dalším přihrávce Eliše prosadil v posledních sekundách nastaveného času Madden, a tak tedy rozhodl o výhře svého celku a navýšení náskoku nad Pens na rozdíl dvou bodů.

Minnesota - Calgary 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky:
41. Parrish - 13. Langkow, 34. Conroy. Střely na branku: 39:16. Diváci: 18 568.

Pittsburgh - San Jose 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky:
51. Christensen - 44. Cheechoo, rozhodující nájezd Roenick. Střely na branku: 21:37. Diváci: 17 132.

Washington - New Jersey 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky:
43. Sjomin - 41. Langenbrunner (Eliáš), 65. Madden (Eliáš). Střely na branku: 38:31. Diváci: 18 277.

Anaheim - Chicago 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Branky:
8., 18. a 56. Selänne, 9. Getzlaf, 23. Huskins, 57. Kunitz - 19. a 34. Sharp, 56. Seabrook. Střely na branku: 28:32. Diváci: 17 174.

Edmonton - Colorado 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky:
25. Gagner (Hemský), 32. Glencross, 48. Cogliano - 1. Arnason, 13. Guite. Střely na branku: 20:29. Diváci: 16 839.

Phoenix - St. Louis 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky:
25. Z. Michálek (Vrbata), 53. Perrault. Střely na branku: 20:35. Diváci: 14 845.

New York Rangers - Florida 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky:
8. Gomez, 25. Malík (Straka), 27. Jágr, 46. Dawes (Malík), 50. Straka. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 29 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 82,8 procenta. Střely na branku: 29:23. Diváci: 18 200.