Red Wings v krizi, pátá prohra v řadě

16. 2. 2008

ObrazekHokejisté Detroitu zažívají v aktuálním ročníku nepříjemnou sérii neúspěchů. Svěřenci trenéra Babcocka podlehli popáté v řadě a narušují si své dosud výborné statistiky. Dařilo se české kolonii na Floridě, která nedovolila Washingtonu si odvést žádný bod. Skórovali Kreps i Olesz a v bráně zářil Vokoun.

Strážce floridské svatyně pustil za svá záda pouze dvě střely z celkových dvaatřiceti. V obou trefách měl prsty další český hráč Fleischmann, který nejprve přihrál na vyrovnávací gól Sjomina a posléze v jednačtyřicáté minutě zařídil svou trefou pro hosty vedení. Z bodů se ale Capitals neradovali, neboť Panteři otočili třemi brankami zápas ve svůj prospěch.

Dramatický zápas byl k vidění v New Jersey, kde o svou šanci přijela bojovat Atlanta. Ďáblové vždy byli o krok vepředu, ale příznivý stav nedokázali udržet. První vedení jim zařídil po Eliášově přihrávce Parise, druhé pak v devětačtyřicté minutě Madden. V posledních sekundách zápasu si vzal slovo Hossa a zařídil vyrovnání. Prodloužení o vítězi nerozhodlo, a tak došlo až na samostatné nájezdy, ve kterých se více štěstí přiklonilo k hostům.

New Jersey - Atlanta 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky:
18. Parise (Eliáš), 24. Gionta, 49. Madden - 24. Kovalčuk, 32. White, 60. Marián Hossa, rozhodující nájezd Dupuis. Střely na branku: 33:32. Diváci: 14 475.

Florida - Washington 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky: 6. Olesz (Kreps),
44. Horton, 49. Kreps, 60. Booth - 22. Sjomin (Fleischmann), 41. Fleischmann. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 32 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,75 procenta. Střely na branku: 29:32. Diváci: 16 202.

Los Angeles - Calgary 6:3 (3:2, 3:0, 0:1)
Branky:
4. Dallman, 7. Boyle, 9. Purcell, 25. O'Sullivan, 28. Armstrong, 31. Kopitar - 5. Langkow, 13. Boyd, 46. Nolan. Střely na branku: 25:42. Diváci: 18 118.

Anaheim - Dallas 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky:
4. a 52. Kunitz - 25. a 39. Robidas, 17. Ribeiro, 60. Ott. Střely na branku: 22:21. Diváci: 17 323.

Detroit - Columbus 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
Branky:
42. Dacjuk - 14. a 32. Modin (na první Výborný), 8. Nash, 15. Žerděv, 45. Hainsey. Střely na branku: 21:23. Diváci: 20 066.