Rangers padli v Pittsburghu

30. 3. 2008

ObrazekDrama na Východě pokračuje. Pittsburgh si na domácím ledě bez větších potíží poradil s Rangers a opět se usadil na královském trůnu konference, o bod před Montreal. Tučňáci svého soupeře předčili pohybem a zcela zaslouženě si i díky dvěma asistencím Sidneyho Crosbyho připsali vítězství.

Pittsburgh se po dlouhé době mohl představit v relativně plné sestavě, pomineme-li dlouhodobě zraněného beka Eatona s trénujícím Robertsem. Trenér Therien si tak mohl opětovně vyzkoušet výkonnost adaptujících se forvardů Hossy a Dupuise. Právě ti nastoupili po boku Crosbyho, který se pomalu, ale jistě vrací do herní pohody. Na ledě patřil k nejlepším hráčů a bez větších debat byl zařazen mezi trojici (pittsburghských) hvězd utkání právě po bok Malkina a gólmana Fleuryho, který se rovněž po zranění dostal do vynikající formy.

Jezdci se dostali do vedení díky aktivnímu Dubinskému, který dobře operoval v brankovišti a brankáře Fleuryho překonal až svým druhým pokusem. Radost hostů trvala pouze sedm minut. To již pittsburghští přebrali otěže zápasu a po osídlení útočného pásma Hossa tvrdou střelou nedal Lundqvistovi šanci - 1:1. Obrat zařídil při dvojnásobné přesilovce Malkin a definitivní k.o. nasadil newyorskému celku Talbot, který v poslední minutě využil nepokrytého puku v brankovišti - 3:1. Utkání bylo pestré, oba gólmani předvedli několik efektních zákroků a rozhodně se bylo na co dívat. Pittsburgh potvrdil, že má aktuálně výbornou formu a má šanci na triumf ve Východní konferenci. Naproti tomu Rangers hazardují se svou pozicí a ničím si jistí být nemůžou. Šesté místo s náskokem pouhého jednoho bodu je velice ošidné.

V Detroitu byl připraven slavnostní ceremoniál na počet klubové legendy Gordieho Howea. Legendární útočník oslavil své kulaté životní jubileum 80 let. O osudu zápasu rozhodla jediná trefa, kterou po čtyřech minutách prodloužení obstaral Franzén. Pro švédského útočníka to byl šestadvacátý gól aktuálního ročníku a celkem již šestá vítězná branka měsíce března, čímž překonal dosavadní klubové zápisy Henrika Zetterberga a právě Gordieho Howea. Centr elitní formace se navíc postaral o ukončení rekordní série neprůstřelnosti gólmana Ellise. Doba, kdy za svá záda nepustil puk se zastavila na čísle 233 minut, což znamenalo klubový rekord a pátý nejlepší výsledek v dějinách NHL. Jeho protějšek Hašek si připsal dvaadvacet úspěšných zákroků a své letošní konto vychytaných nul obohatil o pátý zápis.

Řádění Davida Krejčího pokračuje. Průbojný útočník bodoval již ve čtvrtém utkání v řadě a ukazuje, že je aktuálně ve vynikající formě. Krejčí z posledních třech zápasů měl na kontě dvě branky a pět asistencí a svou zajímavou bilanci vylepšil o další střelecký zápis díky úvodní trefě do sítě Buffala. Prakticky to byla jediná radost hostů v celém střetnutí. Sabres trpělivou hrou skóre otočili a připsali si výhru. Nicméně jejich účast v play off je spíše už jen věcí teoretickou, neboť na osmý Boston ztrácejí pět bodů, úspěch je vzhledem k zůstatku utkání málo pravděpodobný.

Pittsburgh-Rangers 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 11. Marián Hossa, 18. Malkin, 60. Talbot - 4. Dubinsky (Jágr). Zásahy brankářů: Fleury 26/27 - Lundqvist 17/20. Diváci: 17 020. Hvězdy utkání: Malkin, Crosby, Fleury.

Detroit - Nashville 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branka: 64. Franzén. Zásahy brankářů: Hašek 22/22 - Ellis 36/35. Diváci: 20 066. Hvězdy utkání: Franzén (DET), Ellis (NSH), Zetterberg (DET).

Minnesota - Colorado 3:2 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 9. a 64. Gáborík, 5. Rolston - 22. Finger, 32. Salej. Zásahy brankářů: Backström 26/24 - Theodore 20/17. Diváci: 18 568. Hvězdy utkání: Rolston, Gáborík, Johnsson (všichni MIN).

Buffalo - Boston 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 11. Lydman, 61. Sekera - 3. Krejčí. Zásahy brankářů: Miller 18/17 - Auld 30/28. Diváci: 18 690. Hvězdy utkání: Sekera, Miller (oba BUF), Auld (BOS).

Chicago - Columbus 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 4. Toews, 29. Jason Williams, 38. Sharp (Lang), 54. Y. Perreault, rozhodující nájezd Kane - 14. A. Murray (Novotný), 19. Peca, 24. Žerděv, 44. MacKenzie (Výborný). Zásahy brankářů: Chabibulin 35/31 - Norrena 33/29. Diváci: 20 885. Hvězdy utkání: Kane, Williams, Sharp (všichni CHI).

Anaheim - Dallas 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 10. a 35. Schneider, rozhodující nájezd Kunitz - 27. Modano, 42. Hagman. Zásahy brankářů: Giguere 25/23 - Turco 32/30. Diváci: 17 174. Hvězdy utkání: Schneider, S. Niedermayer (oba ANA), Turco (DAL).

San Jose - Phoenix 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 1. a 18. J. Thornton (na obě M. Michálek), 48. C. Brown - 7. Doan. Zásahy brankářů: Nabokov 20/19 - Bryzgalov 32/29. Diváci: 17 496. Hvězdy utkání: Thornton, Clowe (oba SJ), Bryzgalov (PHX).

Vancouver - Calgary 6:2 (2:2, 3:0, 1:0)
Branky: 22. a 27. Linden, 12. Salo, 20. Näslund, 33. Pettinger, 41. Isbister - 2. Moss, 19. Lombardi. Zásahy brankářů: Luongo 29/27 - Kiprusoff 13/9, Joseph 20/18. Diváci: 18 630. Hvězdy utkání: Linden, Näslund, Bieksa (všichni VAN).