Rangers opět prohráli, co se děje?

21. 10. 2007

ObrazekDružina okolo Jaromíra Jágra neprožívá nikterak šťastné období. Tým prohrál už potřetí v řadě a evidentně se trápí v koncovce.  Ondřej Pavelec se dočkal premiérového startu v NHL. Z českých hráčů se nejvíce dařilo Václavu Prospalovi, který se třemi body právě podílel na porážce Atlanty.  Pittsburgh vyhrál ve Washingtonu.

Boston - NY Rangers 1:0 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)

Jezdci nedokázali překonat Fernandeze ani jednou z šestadvaceti pokusů. Své trápení podtrhli i v samostatných nájezdech. Shanahan, Drury ani Jágr neuspěli a pojistku prémiového bodu zajistil pro domácí pěknou střelou pod víko Phill Kessel.

Branka: rozhodující nájezd Kessel. Střely na branku: 19:26.

Washington - Pittsburgh 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Tučňáci navázali na úspěch s Carolinou a opět byla vidět jejich největší hvězda Sidney Crosby.  Lídr a kapitán týmu se přihrávkou postaral o vítězný gól  hostů.  Petr Sýkora  vyšel tentokrát bodově naprázdno.  Výborně zachytal Marc-Andre Fleury, do kterého se poslední dobou opřela kritika. S třiceti úspěšnýcmi zákroky byl výraznou oporou.

Branky: 14. Pothier - 24. Staal, 38. Whitney. Střely na branku: 31:22.

Toronto - Chicago 4:6 (2:1, 1:0, 1:5)

Domácí předvedli jak se přesně nemá bránit výsledek. Po čtyřiceti minutách na tom Maple Leafs byly velmi dobře, vedly dvoubrankovým rozdílem. ALe kolaps v poslední dvacetiminutovce je stál tři body. Gólem a asistencí na sebe upoutal pozornost Robert Lang.

Branky: 8. a 34. Sundin, 18. T. Kaberle, 58. Kilger - 5. Williams, 42. Zjuzin, 42. Keith, 48. Lang, 52. Sharp, 60. Ruutu (Lang). Střely na branku: 32:39.

Montreal - Buffalo 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky: 3. Smolinski (Hamrlík), 28. Chipchura, 53. Hamrlík, 60. Higgins (Hamrlík) - 25. Gaustad, 25. Roy. Střely na branku: 27:27.

Ottawa - Florida 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky: 23. Fisher, 24. Donovan, 43. Schubert, 52. Alfredsson - 26. Zedník. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 60 minut, obdržel čtyři branky z 47 střel, úspěšnost zásahů měl 91,5 procenta.

NY Islanders - New Jersey 4:3 v prodl. (0:1, 3:0, 0:2 - 1:0)

Branky: 24. Vašíček (Martínek), 26. Šatan (Martínek), 33. Comrie, 65. Guerin - 1. Parise, 43. Pandolfo, 53. Gionta. Střely na branku: 36:28.

Philadelphia - Carolina 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 6. a 61. Gagne, 42. Richards - 6. Staal, 38. Williams. Střely na branku: 30:44.

Tampa Bay - Atlanta 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)

Branky: 6. a 48. Prospal, 19. Gratton, 26. Lecavalier, 39. St. Louis (Prospal), 39. Darche - 15. Kovalčuk, 48. Sterling. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 20 minut, obdržel jeden gól z šesti střel, úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta. Střely na branku: 30: 20.

Dallas - Anaheim 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky: 3. Morrow, 28. Ribeiro, 31. Lehtinen - 39. Pronger. Střely na branku: 23:21.

St. Louis - Minnesota 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky: 40. Wagner (Ručinský) - 33. Demitra, 40. Belanger, 52. Burns. Střely na branku: 34:34.

Phoenix - Detroit 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Branky: 13. Reinprecht, 18. Morris (Hanzal) - 32. a 40. Maltby, 5. Hudler, 45. Lebda, 55. Zetterberg. Dominik Hašek odchytal za Detroit 60 minut, obdržel dva góly z 21 střel, úspěšnost zásahů měl 90,5 procenta. Střely na branku: 21:42.

Calgary - Edmonton 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 2. Huselius, 30. Iginla, 56. Phaneuf, 59. Aucoin - 14. Gagner. Střely na branku: 38:14.

San Jose - Nashville 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 25. Roenick, 54. Marleau, 60. M. Michálek. Střely na branku: 19:22.

Zdroj: ČTK, foto: penguins.nhl.com, edit: hokej.estranky.cz