Jdi na obsah Jdi na menu
 


Preview: Crosby versus Jágr, kdo bude úspěšnější?

14. 1. 2008

ObrazekPondělní program nejslavnější zámořské soutěže nabídne sice pouze jedno zápasové klání, ale o to více zajímavější. Oči mnoha fanoušků se budou upínat na souboj Pittsburghu a newyorkských Rangers. Na led svého bývalého klubu se opět podívá Jaromír Jágr a  proti komandu, které vede mladičká superstar Sidney Crosby to vůbec nebude mít jeho tým lehké.

 

 

Tučňáci se v současné době nacházejí ve výborné herní pohodě a protu utrápeným Jezdcům mají všechny esa v rukávu.  Tým z Pennsylvánie již devět zápasů v normální hrací době neprohrál a rozhodně si bude chtít svou bilanci rozšířit. Svěřenci trenéra Therriena navíc mají svému soupeři co oplácet. Z posledních třech vzájemných soubojů získali pouhý bod, ale celkové postavení v tabulce hovoří jasně pro Pittsburgh.

 

Vítězná vlna donesla Penguins až na zteč kolonie Ďáblů, která zatím drží výsadní pozici Atlantické divize. Pouhé dva body však dělí pittsburghský tým od první příčky a tohle bezesporu je dalším hnacím článkem k vítězství. Hosté zatím vůbec nesplňují předsezonní prognózy o tom, že by měli zaujmout nějaké výsadní postavení v soutěži, naopak se tým několikrát dostal do výsledkových krizí a to ho postupně usadilo až na samotné dno divize.

 

Za bídnou herní vizitkou Jezdců je bezesporu fakt, že i přes miliónové nákupy hráčů se produktivita týmu nezvedá. Nicméně střelecká aktivita se Rangers upřít nedá, se zužitkováním je to ale daleko horší. V celé soutěži na tom gólově jsou hůř jen  New Jersey a městský rival Islanders.

 

Těžko odhadovat jak může zápas probíhat. Rangers však čeká těžká zkouška, která může napovědět o mnohém. O sestavách obou celků je víceméně jasno. Očekává se, že se do branky postaví aktuální jedničky týmu. Pro mnohé je jistě překvapením, že aktuálním gólmanským čísla jedna v Pittsburghu je Ty Conklin, podle sezonní soupisky až třetí gólman mužstva. Do této pozice mu při zranění Fleuryho pomohly kvalitní výkony, díky kterým se Tučnáci dostali na výsluní. Jednatřicetiletý Američan v jedenácti zápasech vychytal devět výher a i poměr inkasovaných branek, který činí devatenáct je výbornou bilancí. Jeho protějšek Lundqvist sice má brankový průměr 2,37, což lze hosnotit za slušné, ale procentní úspěšnou zákroků, která se pohybuje mírně nad devadesát procent příliš respekt nebudí.

 

Letošní vzájemné zápasy:

23.10.2007 Pittsburgh - Rangers 1:0

8.11.2007 Rangers - Pittsburgh 4:2

17.11.2007 Pittsburgh - Rangers 3:4p

18.12.2007 Rangers - Pittsburgh 4:0

 

Posledních pět utkání Penguins:

12.1.2007 Atlanta - Pittsburgh 3:2sn

10.1.2007 Tampa Bay - Pittsburgh 1:4

8.1.2007 Florida - Pittsburgh 1:3

5.1.2007 Pittsburgh - Florida 3:0

3.1.2007 Pittsburgh - Toronto 6:2

 

Posledních pět utkání Rangers:

12.1.2007 Rangers - Montreal 4:1

10.1.2007 Rangers - Philadelphia 2:6

8.1.2007 Rangers - Tampa Bay 3:5

5.1.2007 Edmonton - Rangers 3:2sn

3.1.2007 Vancouver - Rangers 3:0

 

Absence hráčů: Christensen, Kennedy, G.Roberts, Fleury, Eaton, Talbot - Straka, Avery, Shanahan.

Tip autora: 4:2


 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

SYitVxpZAFvCdlXYGmo

jxxomjos@djcmkdtz.com,19. 6. 2008 21:23

comment4, <a href="http://zaebatiydoor.com/decision/barbados-court-decision-on-court-of-competent-jurisdiction.html">barbados court decision on court of competent jurisdiction</a>, http://zaebatiydoor.com/decision/barbados-court-decision-on-court-of-competent-jurisdiction.html barbados court decision on court of competent jurisdiction, btwy, <a href="http://zaebatiydoor.com/decision/decision-house-jacob-melinda.html">decision house jacob melinda</a>, http://zaebatiydoor.com/decision/decision-house-jacob-melinda.html decision house jacob melinda, %)), <a href="http://zaebatiydoor.com/decision/drukers-decision-making-tool.html">drukers decision making tool</a>, http://zaebatiydoor.com/decision/drukers-decision-making-tool.html drukers decision making tool, 339788, <a href="http://zaebatiydoor.com/decision/resources-decision-supplemental-security-income.html">resources decision supplemental security income</a>, http://zaebatiydoor.com/decision/resources-decision-supplemental-security-income.html resources decision supplemental security income, =-))), <a href="http://zaebatiydoor.com/decision/college-early-decision-release.html">college early decision release</a>, http://zaebatiydoor.com/decision/college-early-decision-release.html college early decision release, =PP, <a href="http://zaebatiydoor.com/decision/why-do-individuals-make-less-risky-decision-when-in-a-group.html">why do individuals make less risky decision when in a group</a>, http://zaebatiydoor.com/decision/why-do-individuals-make-less-risky-decision-when-in-a-group.html why do individuals make less risky decision when in a group, 8-]]], <a href="http://zaebatiydoor.com/decision/java-code-for-decision-tree.html">java code for decision tree</a>, http://zaebatiydoor.com/decision/java-code-for-decision-tree.html java code for decision tree, mqwp, <a href="http://zaebatiydoor.com/decision/decision-support-business-intelegence.html">decision support business intelegence</a>, http://zaebatiydoor.com/decision/decision-support-business-intelegence.html decision support business intelegence, =]], <a href="http://zaebatiydoor.com/decision/control-chart-decision-tree.html">control chart decision tree</a>, http://zaebatiydoor.com/decision/control-chart-decision-tree.html control chart decision tree, 4286,