Philadelphia rozprášila Atlantu na jejím vlastním ledě

29. 10. 2008

ObrazekTým Philadelphie potvrdil, že aktuálně se může pyšnit výbornou formou. Po dvou výhrách nad New Jersey se Letci prosadili i v Atlantě. Ofenzivní smršť se zastavila až na sedmi gólech a potupný debakl Thrashers byl na světě. První výhru Tampy Bay v normální hrací době zařídil dvěma góly Lecavalier, u obou mu asistoval Prospal.

Lightning můžou za výhru poděkovat minimálně dvou mužům. Lecavalierovi, jenž zastil dva góly a rovněž také gólmanovi Smithovi, jenž tým dokázal v klíčových chvílích podržet. Šestadvacetiletý strážce svatyně dokázal zneškodnit úctyhodných sedmatřicet střeleckých pokusů domácího celku a zcela po zásluze bylo jeho jméno oceněno mezi největšími hvězdami utkání.

Washington nastoupil proti Nashvillu bez své největší hvězdy Alexandra Ovečkina. Ruský sniper dostal od klubu volno, aby se mohl vrátit do Ruska navštívit nemocného dědu. Capitals byli v zápase lepším týmem. Přesto jim však k výhře po šedesáti minutách nepomohl fakt, že třikrát v utkání vedli. Na úvodní gól Kozlova ze třinácté minuty odpověděl Koistinen, kterému šanci připravil Erat. Steckel ještě stihl během první dvacetiminutovky vrátit týmu vedení, ale v půli zápasu byl stav po trefě Arnotta opět srovnán. Po dvou minutách třetí třetiny se prosadil Sjomin a dlouho to vypadalo, že Caps výhru udrží. Střelecké štěstí měl však Arnott, který svým druhým gólem opět vyrovnal misky vah. Zápas nakonec dospěl na nájezdy a radovali se přece jen domácí.

Třetím z českých hokejistů, který dokázal v zápase bodovat byl Milan Michálek. Průbojný útočník přispěl asistencí k hubené výhře svého celku nad Pittsburghem. Domácí Sharks svého protivníka přestříleli a dokázali eliminovat největší hvězdy mužstva. V bráně Penguins dostal příležitost Sabourin a na nedostatek práce si stěžovat nemohl, zneškodnil dvaatřicet střel. Naproti tomu jeho kolega se ve svém území nudil, deset zákroků ho rozehřát nemohlo. K výhře nasměroval Žraloky Pavelski, který v oslabení s Michálkem otevřeli skóre zápasu. V první třetině diváky pobavila bitka mezi Shelleym a hostujícím Godardem. Další podstatné okamžiky se zrodily až v poslední třetině. Ve třiapadesáté minutě navýšil vedení domácích Grier. Za dvě minuty později se Tučňákům podařilo snížit. Fedotěnko síť za Nabokovem rozvlnit dokázal a Crosby s Malkinem si připsali asistenci. To však bylo ze strany hostů vše. I přes evidentní snahu se jim už vyrovnat nepodařilo.

Atlanta - Philadelphia 0:7 (0:1, 0:2, 0:4)
Branky: 2. a 42. Lupul, 24. a 41. Knuble, 40. a 48. Gagne, 58. Metropolit. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 24:31. Diváci: 13 207 (Philips Arena). Hvězdy utkání: 1. Gagne, 2. Nittymäki, 3. Lupul (všichni Phil.).

Washington - Nashville 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 13. Viktor Kozlov, 16. Steckel, 42. Sjomin, rozhodující nájezd Michael Nylander - 14. Koistinen (ERAT), 32. a 54. Arnott. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 32:26. Diváci: 17 011 (Verizon Center). Hvězdy utkání: 1. Sjomin (Was.), 2. Dumont (Nsh.), 3. Steckel (Was.).

Toronto - Tampa Bay 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 8. Stajan, 34. Van Ryn - 6. Jussi Jokinen, 16. a 25. Lecavalier (na obě PROSPAL). Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Střely na branku: 39:25. Diváci: 19 348 (Air Canada Centre). Hvězdy utkání: 1. Lecavalier (Tbl.), 2. Grabovskij (Tor.), 3. Smith (Tbl.).

Montreal - Carolina 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 12. Babchuk, 41. Cullen, rozhodující nájez Saku Koivu - 16. Kovaljov, 20. Tanguay. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Střely na branku: 25:33. Diváci: 21 273 (Centre Bell). Hvězdy utkání: 1. Staal, 2. Seidenberg (oba Car.), 3. Kovaljov (Mon.).

Calgary - Colorado 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 49. Glencross, 53. Bourque, 56. Cammalleri. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Střely na branku: 30:22. Diváci: 19 289 (Pengrowth Saddledome). Hvězdy utkání: 1. Kiprusoff, 2. Bourque, 3. Glencross (všichni Cgy.)

Vancouver - Boston 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 11. Ryder. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Střely na branku: 31:30. Diváci: 18 630 (General Motors Place). Hvězdy utkání: 1. Thomas (Bos.), 2. Luongo (Van.), 3. Lucic (Bos.)

San Jose - Pittsburgh 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 11. Pavelski (MICHÁLEK), 53. Grier - 55. Fedotěnko. Vyloučení: 3:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 34:11. Diváci: 17 496 (HP Pavilion). Hvězdy utkání: 1. Pavelski, 2. Thorton. 3. MICHÁLEK (všichni SJ).