Noc plná českých hvězd

14. 1. 2008

ObrazekNedělní série zápasů kanadsko-americké NHL přinesla radost zejména do táboru českých barev. V září světel se ocitlo hned několik hráčů a to zejména trio Hejduk, Hemský a Lang, kteří prakticky zajistili pro své týmy potřebná vítězství.

Milan Hejduk vyhrál nájezdový souboj proti Tomáši Vokounovi a zařídil pro Avalanche cennou výhru z ledu soupeře. Aleš Hemský měl pro změny prsty v obou trefách Oilers. Na první přihrál Horcoffovi a druhou potažmo vítěznou obstaral sám. Chicago vystoupilo ze stínu osmizápasové série neúspěchů a i díky gólovému příspěvku Roberta Langa a dvěma přihrávkám Martina Havláta dokázalo zvítězit v Nashvillu.

Po bezbrankové první třetině se Blackhawks dostali do vedení v úvodu druhé části hry, kdy se prosadil Sharp. Na další změnu skóre si diváci museli počkat až do pětačtyřicáté minuty, kdy vrátil domácí Predátory do zápasu Marek Židlický. Za sedm minut později vrátil hosty do vedení po přihrávce Martina Havláta aktivní Robert Lang. Nashville se ale nevzdal a i díky větší střelecké aktivitě se dočkal i vyrovnávajícího gólu, který zaznamenal Legwand. V normální hrací době tedy zůstal stav nerozhodný, a tak následovaly přídavné části hry. V prodloužení rozhodnutí nepadlo, a tak se pokračovalo na sérii samostatných nájezdů. Rozluštění tajenky zápasu přišlo ve třetí sérii, kdy se prosadil podruhé v zápase Patrik Sharp.

Nejvíce branek bylo k vidění ve Washingtonu, kam přicestoval tým Philadelhie. Domácím vyšel start do utkání, když se už ve druhé minutě úspěšně prosadil Sjomin.  Odpověď Flyers přišla za sedm minut z hole Knubleho. Tentýž hráč si gólovou radost zopakoval v téže třetině ještě jednou a zajistil svému celku vedení. Hosté se pak dostali díky dvěma slepeným trefám málem do trháku. Navíc Dowdův gól v oslabení značně pošramotil sebevědomí Capitals. Za čtyřiadvacet sekund stihl manko ubrat Green a na rozdíl jediné branky ve dvaatřicáté minutě snížil povedenou střelou Ovečkin. Třetí třetina, ale už definitivně rozhodla o úspěchu hostujícího celku. Na Richardsův gól ještě domácí díky Nylanderovi dokázali reagovat, nicméně k bodům potřebovali vsítit ještě jednu branku. V závěru se tedy odhodlali k poslednímu možnému taktickému manévru a to v podobě power-play. K úspěchu to nevedlo, navíc po ztrátě kotouče si Timmonen mohl dopřát vsítit poslední gól utkání.

Washington - Philadelphia 4:6 (1:2, 2:2, 1:2)
Branky:
2. Sjomin, 27. Green, 32. Ovečkin, 54. Nylander - 9. a 16. Knuble, 26. Dowd, 27. Umberger, 49. Richards, 60. Timonen. Střely na branku: 32:32.

Ottawa - NY Islanders 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky:
37. Alfredsson - 20. a 45. Bergeron, 47. Comrie. Střely na branku: 32:31. Diváci: 19 804.

Florida - Colorado 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky:
15. Bouwmeester, 35. Booth, 52. O. Jokinen (Kreps) - 4. a 49. Brunette (na druhou Hejduk), 33. Svatoš, rozhodující nájezd Hejduk. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 40 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 92,5 procenta. Střely na branku: 33:40. Diváci: 13 854.

Anaheim - San Jose 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky:
9. Bertuzzi, 37. Perry, 60. Weight, 61. Beauchemin - 3. Roenick, 16. Mitchell, 35. M. Michálek. Střely na branku: 29:29. Diváci: 17 174.

Minnesota - Phoenix 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky:
31. Demitra (Škoula), 35. Sheppard, 43. Belanger, 53. Gáborík - 55. Doan. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18 568.

Nashville - Chicago 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 45. Židlický,
55. Legwand - 22. a rozhodující nájezd Sharp (na první Havlát), 52. Lang (Havlát). Střely na branku: 37:30. Diváci: 12 484.

Edmonton - Calgary 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky:
9. Horcoff (Hemský), 21. Hemský - 44. Langkow. Střely na branku: 31:28. Diváci: 16 839.

St. Louis - Vancouver 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky:
6. Backman, 25. Tkachuk, 52. Boyes - 11. D. Sedin, 19. H. Sedin, 21. Näslund, rozhodující nájezd Edler. Střely na branku: 22:25. Diváci: 16 828.