Malkin se Sýkorou zničili Letce

16. 3. 2008

ObrazekPhiladelhia patří k týmům, které se pohybují na hranici play off, a proto je pro ně každý bodový zápis cenný. Flyers v Pittsburghu ale tvrdě narazili a sedmibrankový debakl mluví za vše. Hlavními tahouny domácích byli Jevgenij Malkin s Petrem Sýkorou, jenž si oba připsali po dvou brankách a stejném počtu asistencí.

Tučňáci se opět museli obejít bez kapitána Crosbyho, ale pozitivní věcí byl návrat Talbota a Hossy. Oba zmínění se v utkání prosadili. Prvně jmenovaný přihrával Kennedymu na třetí gól a slovenský kanonýr si kromě premiérové trefy v dresu Pens připsal i asistenci na poslední brance zápasu, kterou zařídil Gill. Ve výborném světle se prezentoval i uzdravený gólman Fleury, který zneškodnil čtyřiadvacet střel hostů.

Pittsburgh podruhé v řadě si užil střelecké hody. Po výprasku Buffala dokázal stejným počtem branek potupit dalšího rivala z Atlantické divize. Letci ofenzivní síle domácího celku dlouho odolávat nemohli. V úvodní třetině byla hra z obou stran kouskována, tudíž gólmani neměli příliš práce. V páté minutě se po Sýkorově nabídce prosadil Malkin a Niittymaki poprvé lovil puk ze své svatyně. Sýkora byl při chuti a za další čtyři minuty se mohl radovat, kdy zužitkoval pas Dupuise - 2:0. Fleury si s několika málo pokusy hostů poradil. Zajímavostí bezesporu je, že Penguins stačily pouhé čtyři střely na to, aby se ujali dvougólového vedení.

Druhá dvacetiminutovka už byla z bou stran živější. Kennedy navýšil vedení svého klubu na tři branky, Knuble sice vsítil kontaktní gól, ale slepené trefy Malkina a Hossy už Letce definitivně poslaly do kolen. Zkázu legie Flyers pak dokonal v šestapadesáté minutě Gill. Svěřenci trenéra Theriena zvítězili popáté z posledních šesti zápasů a opět útočí na pozici nejlepšího celku Východní konference. Na divizního rivala New Jersey ztrácí pouhý bod.

Dominik Hašek si zajisté představoval návrat mezi tyče jinak. Po týdenní absenci zaviněné zraněním se český gólman představil proti Columbusu., ale vůbec se mu nevedlo. Během necelých šestadvaceti minut inkasoval čtyři góly a předsčasně opustil svou klec. Jeho náhradník Chris Osgood už sice za svá záda žádný gól nepustil, ale Columbusu se už povedlo utkání dovést do vítězného konce.

Florida se nevzdává v boji o toužebné play off. Po výhře nad Rangers si připsala další úspěch a to už sedmý v řadě. Tento fakt prakticky znamenal vyrovnání klubového rekordu. Na Východní konferenci zaujímá zatím jedenáctou příčku, ale na osmou Philadelphii ztrácí pouhé dva body. Panteři si díky vydatné podpoře českých hráčů poradili s Atlantou. První trefu zajistil po Krepsově přihrávce Dvořák a výhru pečetil na začátku třetí třetiny Olesz.

V podobné pozici je i Washington. Capitals zaujímají ve stejné konferenci desátou příčku a stále tedy mají možnost bojovat o účast ve vyřazovacích bojích. Střetnutí s Bostonem mělo pro oba celky náboj, neboť každý potřeboval bodovat. Utkání za nerozhodného stavu 1:1 nakonec dospělo až na samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnejší domácí. Ze zápasu vyšel bodově naprázdno lídr kanadského bodování Alexander Ovečkin. K dosažení magické hranice 100 bodů v sezóně mu stále tak chybí jediný zápis.

Zajímavé střetnutí bylo k vidění v Carolině, kam přijela bojovat Ottawa. Samotné střetnutí bylo zcela v režii domácích Hurikánů. Senátory popravila paradoxně dvojice jejich bývalých hráčů. Corvo zaznamenal hattrick a se prosadil se i Eaves. V dresu hostů bodoval ex-Hurikán Stilmann, který přihrával Heatleymu na jediný úspěch svého celku.

Pittsburgh-Philadelphia 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

Branky: 5. Malkin (Sýkora), 9. Sýkora, 25. Kennedy, 35. Malkin (Sýkora), 36. Hossa, 49. Sýkora, 56. Gill - 33. Knuble. Střely na branku: 36:25, Diváci: 17 132.

Washington - Boston 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky:
19. Fjodorov, rozhodující nájezd Sjomin - 31. Kobasew. Střely na branku: 33:40. Diváci: 18 277.

Carolina - Ottawa 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky:
11., 43. a 58. Corvo, 7. Eaves (F. Kaberle), 26. Walker - 4. Heatley. Střely na branku: 32:17. Diváci: 18 680.

Chicago - Calgary 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Branky:
11. Toews, 45. Lang - 2. Aucoin, 22. Iginla, 25. Huselius, 34. Phaneuf. Střely na branku: 36:27. Diváci: 20 717.

Columbus - Detroit 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Branky:
4. a 8. Malhotra, 27. Tollefsen, 32. Žerděv - 36. a 58. Franzén, 30. Kopecký. Dominik Hašek odchytal v brance Detroitu 25 minut, dostal čtyři góly a úspěšnost zákroků měl 60 procent. Střely na branku: 17:46. Diváci: 18 188.

Florida - Atlanta 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 3. Dvořák (Kreps), 14. O. Jokinen, 41. Olesz - 21. Kovalčuk. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, obdržel jednu branku z 30 střel, úspěšnost zásahů měl 96,7%. Střely na branku: 25:30. Diváci: 15 704.

San Jose - Edmonton 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky:
18. Marleau - 35. Hemský, rozhodující nájezd Pisani. Střely na branku: 49:23. Diváci: 17 496