Krejčí, Michálek a Plíhal pomohli k vysokým výhrám svých týmů

29. 11. 2008

ObrazekMužstva Bostonu a San Jose dokázaly svého soupeře přehrát výrazným rozdílem. O to více těší českého fanouška fakt, že se do sítě protivníků trefili i naši krajánci. Žraloci pokousali Dallas na jeho vlastním ledě šesti góly a Boston doma smetl Ostrovany. Fleischmann přispěl gólem k vítězství nad Montrealem.

San Jose tak potvrdilo, že je současným nejlepším celkem ligy. Opět úřadovala nezkrotná ofenziva v čele s Clowem autorem tří finálních přihrávek. Pozadu nezůstala ani největší hvězda klubu, Joe Thornton asistoval u dvou branek. Ve střelce se proměnil obránce Boyle, jenž zatížil Turcovo konto dvěma přesnými zásahy. Ve výborném světle se opět představil Setoguchi, který se podílel na gólech Boyla a Blakea.

Medvědi vstupovali do utkání s Ostrovany jako favorité a svou úlohu zvládli na výbornou. První třetinu jakoby si domácí spíše soupeře oťukávali a zjišťovali kudy by mohla vést cesta k úspěchu. Ani jedna ze sedmi střel si cestu do brány nenašla. Naopak hosté udeřili z hokejky Thompsona, který se dokáýzal prosadit už po necelých dvou minutách hry.

Druhá část hry byla i díky zvýšené aktivitě v režii Bostonu. MacDonaldovo kouzlo zneutralizovali Kobasew s Ryderem. Od té doby přebrali domácí otěže plně do svých rukou. Třetí třetina se změnila zcela ve vládu černožlutých. Wheeler s Krejčím poslali MacDonalda na střídačku. Ani náhradník Mannino čisté konto dlouho neudržel. V padesáté minutě ho překonal Wideman. Parkovo snížení příliš vzruchu nepřineslo, neboť bostonským se podařilo dalšími dvěma góly dokončit své dílo zkázy.

Zajímavé měření sil bylo k vidění i na Floridě, kam přijeli "noví" Rangers. Týmu z Manhattonu se nadmíru daří a vypadá to, že sázka na novou krev se vyplácí. Jezdcům dokonale vyšel úvod střetnutí. Po třech minutách hry zařídili dvoubrankové vedení Žerděv s Fritschem. Domací se připomněli za devět minut později, kdy Lundqvista překonal Dvořák. Druhá dvacetiminutovka přinesla sílící tlak hostů, avšak výborně chytající Anderson za svá záda žádný puk nepustil. Naopak jeho protější kolega inkasoval z hole Bouwmeestera.

Ve třetí třetině padl na každé straně jeden gól. Opětovné vedení Rangers zařídil v osmačtyřicáté minutě Voros. Panteři se však drápali po úspěchu a ten také přišel. Třiadevadesát sekund před poslední sirénou vyrovnal Booth a bylo jasné, že zápas spěje do nastavených režimů hry. V prodloužení tajenka zápasu rozluštěna nebyla, a tak přišla na řadu známá loterie ve formě samostatných nájezdů. New Yorku se nájezdy daří, což se opět potvrdilo. Za domácí se prosadil pouze Olesz, naproti tomu se v dresu hostů trefili Naslund a vítěznou tečku za zápasem napsal Žerděv.

Boston - NY Islanders 7:2 (0:1, 2:0, 5:1)
Branky: 36. a 56. Ryder, 24. Kobasew, 47. Wheeler (KREJČÍ), 47. KREJČÍ, 50. Wideman, 58. Kessel - 2. Thompson, 52. Park. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. Střely na branku: 39:24. Diváci: 17 565 (TD Banknorth Garden). Hvězdy utkání: 1. Ryder, 2. Wheeler (oba Bos.).

Philadelphia - Carolina 2:3 po prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 5. Lupul, 40. Carter - 36. Dwyer, 37. T. Ruutu, 64. Samsonov. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 26:30. Diváci: 19 587 (Wachovia Center). Hvězdy utkání: 1. Samsonov (Car.), 2. Carter (Phil.), 3. Seidenberg (Car.).

Minnesota - Tampa Bay 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 13. Nolan, 43. Sheppard (ŽIDLICKÝ), 47. M. Koivu, 60. Belanger - 20. VRBATA, 30. Malone. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 33:37. Diváci: 18 568 (Xcel Energy Center). Hvězdy utkání: 1. Sheppard, 2. Bäckström, 3. Bergeron (všichni Min.).

Anaheim - Chicago 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 36. Getzlaf. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Střely na branku: 21:26. Diváci: 16 994 (Honda Center). Hvězdy utkání: 1. Hiller, 2. Pahlsson, 3. Ryan (všichni Ana.).

Phoenix - Colorado 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 4. Morris, 25. Porter - 45. Smyth. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Střely na branku: 20:38. Diváci: 14 031 (Jobing.com Arena). Hvězdy utkání: 1. Tellqvist, 2. Lisin, 3. Morris (všichni Phoen.).

Washington - Montreal 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 12. FLEISCHMANN, 44. Ovečkin, 49. Steckel. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 30:28. Diváci: 18 277 (Verizon Center). Hvězdy utkání: 1. Theodore, 2. Ovečkin, 3. FLEISCHMANN (všichni Was.).

Buffalo - Pittsburgh 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 12. a 44. Stafford (na první ŠPAČEK), 33. a 57. Gaustad - 33. a 40. Crosby, 11. Kennedy. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 32:30. Diváci: 18 690 (HSBC Arena). Hvězdy utkání: 1. Gaustad, 2. Stafford (oba Buf.), 3. Crosby (Pit.).

Atlanta - Nashville 3:4 po prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 17. White, 31. Oystrick, 51. Kovalčuk - 9. Hamhuis, 21. Nichol, 47. Arnott, 62. Suter. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 25:26. Diváci: 15 022 (Philips Arena). Hvězdy utkání: 1. Suter (Nas.), 2. Oystrick (Atl.), 3. Nichol (Nas.).

Florida - NY Rangers 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 13. DVOŘÁK, 39. Bouwmeester, 59. Booth (DVOŘÁK) - 2. a rozhodující nájezd Žerděv (na první ROZSÍVAL), 3. Fritsche (ROZSÍVAL), 48. Voros. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Střely na branku: 41:46. Diváci: 18 106 (BankAtlantic Center). Hvězdy utkání: 1. Žerděv, 2. Voros (oba NYR), 3. Booth (Flor.).

Detroit - Columbus 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 40. a 58. Marián Hossa, 18. Zetterberg, 29. HUDLER, 60. Draper - 38. a 42. Tjutin, 14. VORÁČEK. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 35:16. Diváci: 20 066 (Joe Louis Arena). Hvězdy utkání: 1. Marián Hossa, 2. Zetterberg (oba Det.), 3. Tjutin (CBJ).

Dallas - San Jose 2:6 (1:3, 0:2, 1:1)
Branky: 14. Eriksson, 57. Neal - 15. a 19. Boyle, 12. Pavelski, 24. M. MICHÁLEK, 37. Blake, 50. PLÍHAL. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Střely na branku: 27:30. Diváci: 18 532 (American Airlines Center). Hvězdy utkání: 1. Boyle, 2. Blake, 3. J. Thornton (všichni SJS).