Jágr skóroval, ale body to nepřineslo

26. 11. 2007

ObrazekČeský útočník Jaromír Jágr se po pěti zápasech dočkal branky, ale radosti si v utkání s Dallasem příliš neužil. Jezdci sice hýřili aktivitou, nicméně vynikajícího Mikea Smitha překonali pouze dvakrát, zatímco hosté Henrika Lundqvista třikrát.

Smith, pětadvacetiletý strážce svatyně dallaských Stars, v zápase čelil jednačtyřiceti střeleckým pokusů aktivních Rangers a bezesporu mu právem patřilo ocenění první hvězdy zápasu. Svěřenci Toma Renneyho se v zápase dvakrát dostali do vedení, ale svou výhodu vždy poměrně brzy ztratili. O vítězný gól hostů se postaral v přesilovce Brendan Morrow.

Zajímavý souboj byl k vidění mezi Anaheimem a Los Angeles. Po dvaceti minutách hry vedli hosté po trefách Caldera a Browna 0:2. Velký obrat obhájců Stanleyova poháru nastínil trefou v čtyřiadvacáté minutě Getzlaf. Tentýž hráč vsítil v poslední třetině vyrovnávací gól a o ten vítězný se postaral tři minuty před závěrečnou sirénou Kunitz.

St. Louis si na vlastním ledě bez větších potíží poradilo s celkem Calgary v poměru tři - nula. Domácím se povedlo v každé části dvacetiminutové hry skórovat a vzhledem k faktu, že Plameny na Legaceho nevyzráli ani jednou z čtyřiadvaceti pokusů, tak se vítězství podtrhlo i nulou na kontě obdržených branek.

Branky se nedočkali ani hráči Chicaga Blackhawks, kteří podlehli ve Vancouveru místním Canucks. Utkání bylo nicméně vyrovnané, o čemž svědčí i poměr střel, který vyzněl o jeden jediný pokus lépe pro právě hostující Jestřáby. Brankář domácího celku však působil velmi jistým dojmem a za svá záda nepustil žádnou střelu, ač některé byly velmi nebezpečné. O výhru se postarala dvojice Morrison a Daniel Sedin. Posledně jmenovaný pojistil výhru trefou do prázdné branky Chicaga.

New York Rangers - Dallas 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 7. Jágr, 22. Shanahan - 20. J. Jokinen, 32. Eriksson, 45. Morrow. Zásahy brankářů: Lundqvist 18/3 - Smith 41/2. Diváci: 18 200.

Anaheim - Los Angeles 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Branky: 24. a 49. Getzlaf, 57. Kunitz - 13. Calder, 20. Brown. Zásahy brankářů: Giguere 25/2 - LaBarbera 32/3. Diváci: 17 174.

St. Louis - Calgary 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 1. a 58. Mayers, 40. Boyes. Zásahy brankářů: Legace 24/0 - McElhinney 17/2. Diváci: 15 138.

Vancouver - Chicago 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 4. Morrison, 60. D. Sedin. Zásahy brankářů: Luongo 27/0 - Lalime 28/1. Diváci: 18 630.

Zdroj: ČTK, nhl.com, foto: blog.dallasstars.cz, edit: hokej.estranky.cz