Florida ukončila sérii Rangers

15. 3. 2008

ObrazekAž po dlouhých třinácti zápasech poznali newyorkští Jezdci hořký pocit porážky. Stopku jim zařídili Panteři s výborným Vokounem v brance. Do statistik se zapsal trefou i Olesz. Buffalo roztřílelo Carolinu a drží se na hranici play off.

Sabres prakticky rozhodli o svém triumfu již v první třetině, kterou vyhráli čtyřgólovým rozdílem. Střelecký účet domácích se rozrostl až na sedm branek, o dvě znich se postaral Roy a skóre uzavřel tři minuty před koncem Kotalík. Washington si poradil s Atlantou a jeho hlavní lídr Ovečkin si kromě trefy a asistence připsal zápis do historických tabulek. Sedmapadesátý zásah sezóny mu zajistil překonání rekordu vstřelených branek evropským hráčem během tří sezón v soutěži. Součet čítá 155 branek, což je o jednu více než měl Pavel Bure.

Washington dosáhl povinné výhry a drží se v naději na účast ve vyřazovacích fázi ligy. Na osmou příčku východní konference ztrácí pouhé tři body, což je hratelný výsledek. Na vítězné vlně plují Žraloci. San Jose vyhrálo už pojedenácté v řadě a potvrzuje, že se aktuálně nachází ve vynikající formě. Zápas proti Bluesmanům byl z řady nejpovedenějších. Pohých čtrnáct minut stačilo svěřencům trenéra Wilson na to, aby čtyřikrát rozsvítilo červené světlo za brankou hostů. Skóre otevřel už ve druhé minutě Michálek. Za devět minut později zvýšil vedení Roenick a zkázu dokonali Cambell a Marleau z trestného střílení.

Washington - Atlanta 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky:
15. a 23. Laich, 35. Cooke, 42. Ovečkin - 12. Vjačeslav Kozlov. Střely na branku: 37:12. Diváci: 18.208.

Columbus - Chicago 3:6 (0:3, 2:1, 1:2)
Branky:
27. Modin (Výborný), 27. Fritsche, 48. Nash - 2. Barker, 12. Keith (Lang), 14. Bolland, 33. Kane, 51. Byfuglien, 57. Ladd. Střely na branku: 32:25. Diváci: 15.699.

San Jose - St. Louis 4:1 (4:0, 0:1, 0:0)
Branky:
2. M. Michálek, 11. Roenick, 13. Campbell (M. Michálek), 14. Marleau z trest. střílení - 21. Backes. Střely na branku: 27:21. Diváci: 17.496.

Florida - New York Rangers 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky:
13. Olesz, 32. Cullimore, 48. O. Jokinen - 16. Girardi, 21. Gomez. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 34 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta. Střely na branku: 30:34. Diváci: 19.321.

Buffalo - Carolina 7:1 (4:0, 2:0, 1:1)
Branky:
11. a 36. Roy, 5. Paille, 6. Mair, 14. Gaustad, 23. Kaleta, 57. Kotalík - 52. Walker. Střely na branku: 31:28. Diváci: 18.690.