Fleischmannův gól k výhře nestačil

5. 11. 2008

ObrazekJediným českým hráčem, který se brankově zaskvěl v nočních zápasech NHL byl Tomáš Fleischmann. Čtyřiadvacetiletý útočník byl navíc jediným, komu se podařilo překonat domácího gólmana Aulda. V souboji Toronta s Carolinou byl z bodujících krajánků šťastnější Josef Melichar, jehož Hurikány zvítězily v prodloužení.

Zmíněný zápas nabídl ze všech duelů nejvíce gólových akcí. Mužstvo Maple Leafs zabojovalo až ve druhé třetině, kdy už muselo doháněn tříbrankovou ztrátu. Domácí postupný finiš dokonali ve dvaačtyřicáté minutě si skóre zápasu srovnal svým druhým gólem Grabovskij, jemuž asistovali Kaberle s Kubinou. Tajenku zápasu nakonec rozluštin ve druhé minutě prodloužení Wallin.

Washington do Ottawy přivezl i svou největší zbraň v podobě ruského kanonýra Alexandera Ovečkina. Největší hvězda klubu se do kolotoče zápasů vrátila po týdnu, který strávila v rodné zemi u nemocného dědečka. Ani návrat ostrostřelce však Capitals k výraznějšímu úspěchu nepomohl. Zápasu spíše dominovali oba brankáři. Své o tom může povědět zejména hostující Johnson, na kterého Caps vyslali čtyřiačtyřicet střeleckých pokusů. Za jeho záda zapadly puky dva. První byl z hole Heatleyho a druhý v prodloužení po střele Fishera. Jediným úspěšným gólovým hráčem na straně hostů se stal Fleischmann, jehož trefa v tu chvíli byla vyrovnávající. Tým však příznivý stav neudržel a když se neujaly ani šance Ovečkina, tak bylo o všem rozhodnuto.

Newyorští Rangers si po sérii úspěchů připsali už druhou porážku v řadě a jen díky většímu počtu odehraných zápasů jim bodové konto stále stačí na prvenství ve Východní konferenci. Odveta ostře sledovaného derby vyzněla tentokrát pro Ostrovany. Jezdci byli sice střelecky aktivnějším týmem, ale překážka v podobě gólmana MacDonalda se dlouho ukazovala jako neřešitelnou věcí. Dlouho odolával i domácí Lundqvist, avšak ve čtyřiačtyřicáté minutě přišel o čistý štít, když ho překonal Thompson. Parkova trefa za čtyři minuty později byla prakticky vítěznou, neboť odpověď  od Rangers měla pouhý jeden zápis díky Näslundovi.

NY Rangers - NY Islanders 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 59. Näslund - 44. Thompson, 48. Park. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 36:29. Diváci: 18 200 (Madis Square Garden). Hvězdy utkání: 1. MacDonald, 2. Park, 3. Thompson (všichni NYI).

Toronto - Carolina 4:5 po prodl. (1:4, 2:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 24. a 42. Grabovskij (na druhou KABERLE a KUBINA), 14. Hagman, 35. Van Ryn - 3. Ruutu, 6. Seidenberg, 9. Larose (MELICHAR), 19. Bayda, 62. Wallin. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 42:24. Diváci: 19 266 (Air Canada Centre). Hvězdy utkání: 1. Wallin (Car.), 2. Grabovskij (Tor.), 3. Ward (Car.).

Ottawa - Washington 2:1 po prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 22. Heatley, 65. Fisher (KUBA) - 24. FLEISCHMANN. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Střely na branku: 44:27. Diváci: 18 485 (Scotiabank Place). Hvězdy utkání: 1. Fisher, 2. Auld (oba Ott.), 3. Johnson (Was.).

Calgary - Phoenix 2:4 (2:2, 0:2, 0:0)
Branky: 4. Langkow, 20. Boyd - 11. Morris (HANZAL), 19. Doan, 32. Jovanovski, 39. Reinprecht. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 29:22. Diváci: 19 289 (Pengrowth Saddledome). Hvězdy utkání: 1. Doan (Phx.), 2. Moss (Cgy.), 3. Morris (Phx.).

Vancouver - Nashville 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 30. a 47. Wellwood, 46. Raymond, 55. D. Sedin. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Střely na branku: 39:24. Diváci: 18 630 (General Motors Place). Hvězdy utkání: 1. Wellwood, 2. Luongo, 3. D. Sedin (všichni Van.).

Los Angeles - Anaheim 0:1 po prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branka: 61. Pronger. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Střely na branku: 35:27. Diváci: 14 327 (Staples Center). Hvězdy utkání: 1. Giguere (Ana.), 2. Ersberg (LAK), 3. Pronger (Ana.)

San Jose - Minnesota 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 18. Grier (PLÍHAL), 44. McGinn, 46. Clowe - 5. Kolanos. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Střely na branku: 49:24. Diváci: 17 183 (HP Pavilion). Hvězdy utkání: 1. Clowe, 2. Grier, 3. PLÍHAL (všichni Sjs.).