Fleischmann přispěl brankou k výhře Capitals

15. 11. 2008

ObrazekPouze dva čeští hokejisté se v nočních utkáních zapsali do listiny střelců. Stačilo k tomu jediné měření sil a to mezi celky Washingtonu a New Jersey. Na straně domácích skóroval Fleischmann a za hosty se radoval Eliáš. Klesla přispěl asistencí k drtivé výhře Columbusu na ledě Buffala.

Zbývající tři duely skončily vždy těsnou výhrou jednoho z mužstvev. Až do prodloužení dospěl zápas mezi Chicagem a St. Louis. Hosté vedli už v jedenácté minutě o dvě branky, avšak Blackhawks trpělivě dotahovali. Přetahování o vítězství nakonec vyšlo Bluesmanům díky trefě McDonalda, který zápas rozhodl svým druhým gólem večera.

Capitals zápas vyšel a mohli se spolehnout na bezchybný výkon gólmana Theodora, jenž zneškodnil dvaatřicet střeleckých pokusů Ďáblů. V šesté minutě hry putoval na trestnou lavici český útočník Fleischmann, ale hostům se početní výhodu nepodařilo využít. První gól zápasu zařídil v desáté minutě Laich po pasu Ovečkina. Domácí úspěšně přečkali i trest Kozlova a za necelou půlminutu po jeho vypršení udeřili podruhé. Právě navrátilec z lavice hanby našel Fleischmanna a ten navýšil náskok na 2:0. New Jersey na sebe upozornilo až v poslední části hry, kdy čisté konto Theodora vyrušil Eliáš. Ďáblové už museli v závěru riskovat, a tak se odhodlali k power play. Těžké břemeno unést nedokázali a když Ovečkin pečetil výhru Caps, tak bylo o všem podstatném rozhodnuto.

Co mohlo být překvapením, tak to rozhodně domácí kolaps Sabres. Buffalo propadlo na celé čáře a zajisté se každý ptal proč. Blue Jackets pro změnu vyšlo takřka vše na co sáhli. Po první třetině si vytvořili po trefách Umbergera, Pecy a Brassarda klíčový náskok. Druhá dvacetiminutovka byla o něco vyrovnanější domácím se podařilo aspoň vsítit gól. Průběžný tříbrankový náskok nicméně v závěrečném dějství navýšili Umberger, jenž se trefil v utkání podruhé a Nash. Kanonádu Columbusu odnesl gólman Lalime, který během pětačtyřiceti minut obdržel šest branek.

Washington - New Jersey 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 10. Laich, 39. FLEISCHMANN, 60. Ovečkin - 52. ELIÁŠ. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Střely na branku: 27:33. Diváci: 18 277 (Verizon Center). Hvězdy utkání: 1. FLEISCHMANN, 2. Theodore (oba Was.), 3. ELIÁŠ (NJD).

Buffalo - Columbus 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)
Branky: 34. Pominville - 6. a 46. Umberger (na první KLESLA), 8. Peca, 16. Brassard, 26. Malhotra, 48. Nash. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Střely na branku: 37:25. Diváci: 18 690 (HSBC Arena). Hvězdy utkání: 1. Leclaire, 2. Umberger, 3. Malhotra (všichni CBJ).

Atlanta - Carolina 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 10. Reasoner, 24. Perrin, 45. Vjač. Kozlov - 38. T. Ruutu, 55. Brind´Amour. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. Střely na branku: 25:29. Diváci: 16 128 (Philips Arena). Hvězdy utkání: 1. Hedberg, 2. Perrin, 3. Havelid (všichni Atl.).

Florida - Detroit 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 27. Zedník, 32. Weiss - 18. a 22. Marián Hossa, 45. Franzén. Brankář VOKOUN (Flor.) nastoupil ve 22. minutě a odchytal 38 minut, kryl 18 z 19 střel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18 637 (BankAtlantic Center). Hvězdy utkání: 1. Marián Hossa (Det.), 2. Zedník (Flor.), 3. Franzén (Det.).

Chicago - St. Louis 3:4 po prodl. (1:3, 1:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 27. a 43. Bolland, 8. Byfuglien - 4. a 63. McDonald, 7. Perron, 11. Paddock. Vyloučení: 10:11. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 35:30. Diváci: 22 260 (United Center). Hvězdy utkání: 1. McDonald (StL.), 2. Bolland, 3. Ladd (oba Chic.).