Eliáš trefil výhru, Ďáblové v čele divize

8. 3. 2008

ObrazekAž prodloužení muselo rozhodnout hned čtyři zápasy z celkových pěti, které byly na programu. Bodově se prosadili tři Češi. Největší pozornost ale padla na Patrika Eliáše, který se postaral o obě trefy svého celku a prakticky tak zařídil klíčovou výhru.

Ďábelské sídlo tak mohlo slavit nejen výhru, ale také návrat na trůn Atlantické divize potažmo celé Výhodní konference. Situace je však dramatická i nadále, neboť náskok činí pouze jediný bod, tudíž další kolo zápasů může opět aktuální stav změnit. San Jose dokázalo zvítězit už poosmé v řadě a zejména velkou pozornost budí rovných šest výher z ledů soupeřů. V Chicagu, kde Žraloci triumfovali, byl k vidění slavnostní ceremoniál na počet klubových legend Bobbyho Hulla a Stana Mikity, jenž se pyšní účastí v Síni slávy. Bylo to rovněž jediné utkání, které se nemuselo rozhodovat v prodloužení.

Úvodní gól obstaral během přesilové hry obránce Seabrook. Hosté odpověděli bleskurychle, když už za sedmnácti sekund Lalima překonal kanonýr Cheechoo. McLaren po další Thorntonově přihrávace dokonce poslal San Jose do vedení. Poslední slovo v první třetině měl domácí Toews, který zařídil vyrovnání. V prostřední části hry padl jediný gól, který byl potažmo vítězný. Marleau v 35. minutě vsítil třetí úspěch svého celku a zařídil tak zmíněné prodloužení vítězné série hostů.

Zajímavou zápletku mělo i střetnutí v Columbusu. Domácí byli po celý zápas střelecky aktivnější, ale naráželi na výborně chytajícího Garona. První branka utkání byla k vidění ve dvaatřicáté minutě, kdy se v početní výhodě prosadil po Hemského asistenci Pisani. Když už to vypadalo, že Oilers si připíší výhru s čistým kontem, tak v poslední sekundě zápasu vyrovnal Fritsche, podil na brance i připsal i Výborný. Nastavený čas trval pouhých 117 sekund, než se prosadil Coglino.

New Jersey - Tampa Bay 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky:
13. Parise (Eliáš), 65. Eliáš - 38. Oullet. Střely na branku: 33:22. Diváci: 15 670.

Columbus - Edmonton 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky:
60. Fritsche (Výborný) - 32. Pisani (Hemský), 62. Cogliano. Střely na branku: 31:17. Diváci: 14 933.

Atlanta - Minnesota 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky:
55. C. Armstrong, 60. Kovalčuk, rozhodující nájezd Christensen - 11. Rolston, 58. Burns. Střely na branku: 26:39. Diváci: 18 709.

Chicago - San Jose 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Branky:
4. Seabrook, 19. Toews - 4. Cheechoo, 13. McLaren, 35. Marleau. Střely na branku: 19:23. Diváci: 21 908.

Calgary - Nashville 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)