Eliáš trefil Ďáblům výhru

24. 12. 2007

ObrazekZ českých hokejistů si dal nejlepší dárek Patrik Eliáš. Jednatřicetiletý útočník mužstva New Jersey se postaral o vítězný gól Devils na ledě Calgary. Nepřesvědčivý výkon podal opět New York Rangers, který doma podlehl ottawským Senátorům i přesto, že se ujal vedení v zápase. Roberts s Laraquem řídili výhru Pittsburghu nad Bostonem.

Ottawa na ledě Jezdců potvrdila roli favorita a bez větších potíží utkání zvládla. Výhrou tak ukončila dvouzápasové čekání na úspěch. Naopak pro svěřence Toma Renneyho to byl již sedmý neúspěch z posledních osmi zápasů a velký nápis krize se opět zvýraznil. Úvod zápasu domácí Rangers zvládli dobře, neboť už ve čtvrté minutě zakončil akci Jágra a Straky nejlépe placený hráč týmu Gomez. Senátoři však do konce první třetiny stačili manko smazat a v dalších třetinách skóre navýšili ve svůj prospěch.

Divizní rival z Pittsburghu se utkal na vlastním ledě s Bostonem. Hostům se v úvodu zápasu vyplatil důtaz v brankovišti. Chárovu střelu dorazil do sítě pohotový Axelsson. Tučňáci se dostali do hry až během druhé dvacetiminutovky. Branky Robertse, Malkina a Laraqueho dokonaly obrat skóre a Penguins zcela převzali otěže zápasu do svých rukou. Bruins v závěrečných minutách zkoušeli hru power-play. Vyplatila se jim napůl. Nokelainen sice snížil na rozdíl jediné branky, ale deset sekund před závěrečnou sirénou uzavřel účet zápasu do opuštěné klece opět veterán Roberts.

Pittsburgh - Boston 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Branky: 23. a 60. Roberts, 34. Malkin, 34. Laraque - 4. Axelsson, 60. Nokelainen. Střely na branku: 25:30. Diváci: 17 060.

Columbus - Nashville 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 52. Fritsche (Novotný) - 35. Legwand (Židlický), 60. Dumont, 60. Ortmeyer (Bonk). Střely na branku: 31:32. Diváci: 15 481.

St. Louis - Atlanta 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 28. Jackman, 46. Tkachuk - 37. Kovalčuk, 51. Recchi, 61. Marián Hossa. Střely na branku: 20:25. Střely na branku: 17 731.

Chicago - Edmonton 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 7. a 42. Seabrook (na druhou Lang), 38. Sharp - 9. Gilbert, 12. Penner. Střely na branku: 34:27. Diváci: 20 151.

New York Rangers - Ottawa 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 4. Gomez (Jágr, Straka) - 17. Spezza, 33. Kelly, 50. Fisher. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18 200.

Colorado - Vancouver 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 24. Svatoš (Hlinka), 51. McCormick, 53. Brunette - 27. Pyatt. Střely na branku: 32:22. Diváci: 17 186.

Calgary - New Jersey 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branka: 61. Eliáš. Střely na branku: 30:22. Diváci: 19 289.

Dallas - Montreal 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 8. Miettinen, 12. Morrow, 42. Ribeiro, 44. Barnes - 54. Markov. Střely na branku: 21:18. Diváci: 18 585.