MS 2009: Rusko po boji porazilo USA

9. 5. 2009

Mistrovství světa - 14. hrací den: Semifinálové měření sil mezi Ruskem a Amerikou přineslo zajímavé drama. Zámořský celek se ujal ve čtvrté minutě druhé třetiny vedení, které držel osm minut než přišlo vyrovnání z hole Kovalčuka. Tentýž hráč měl prsty i ve druhé trefě Rusů, kterou zařídil Frolov. Ameriku vrátil do hry Okposo. Tvrdý direkt nasadil svému soupeři Gorovikov, jenž využil v poslední minutě početní výhodu. I přes velký tlak se už americký výběr vyrovnání nedočkal. Rusko -USA 3:2 (0:0, 2:2, 1:0).

Rusko - USA 3:2 (0:0, 2:2, 1:0), postupuje Rusko.
Branky: 32. Kovalčuk (Zinovjev), 35. Frolov (Kovalčuk), 59. Gorovikov (Radulov, Nikulin) - 24. Brown, 39. Okposo (Hainsey, Liles). Rozhodčí: Reiber (Švýc.), Vinnerborg (Švéd.) - Sabelström (Švéd.), Wirth (Švýc). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 11 057.

Rusko: Bryzgalov - Nikulin, Proškin, Aťušov, Kalinin, Tverdovskij, Višněvskij, Kornějev, Grebeškov - Morozov, Těreščenko, Kovalčuk - Radulov, Saprykin, Gorovikov - Perežogin, Mozjakin, Kurjanov - Zinovjev, Frolov. Trenér: Vjačeslav Bykov.

USA: Esche - Hainsey, Suter, Johnson, Liles, Ballard, Niskanen, Bogosian - Brown, O´Sullivan, Blake - Okposo, Backes, Oshie - Shannon, Pavelski, Higgins - Stafford, Stempniak, Wilson - Foligno. Trenér: Ron Wilson.