MS 2009: Lotyšsko porazilo Švýcary a bojuje o čtvrtfinále

30. 4. 2009

Mistrovství světa - 7. hrací den: Hokejisté Lotyšska vstoupili do osmifinálového dění tou správnou nohou. Utkání s domácím Švýcarskem zvládlo poměrně dobře, neboť výhra na nájezdy je cennou a zároveň klíčovou záležitostí. Přitom až na penaltovou loterii to dojít nemuselo. Lotyšsko vedlo až do devětapadesáté minuty po gólu Cipulise. Švýcary zachránil v poslední minutě Ambühl. Hrdinou se stal Niživijs. Švýcarsko - Lotyšsko 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 0:1 - 0:0).

Švýcarsko - Lotyšsko 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 59. Ambühl (Wick, Streit) - 16. Cipulis (Vasiljevs, Niživijs), rozhodující nájezd Niživijs. Rozhodčí: Baluška (SR), Zalaski (Kan.) - Feola (USA) , Oskirko (Rus). Vyloučení: 6:11. Využití: 1:1. Diváci: 9771.

Švýcarsko: Gerber - Blindenbacher, Streit, Seger, Josi, Du Bois, Bezina, Weber - Plüss, Rüthemann, Gardner - Wick, Jeannin, Lemm - Ambühl, Paterlini, Ziegler - Monnet, Sannitz, Sprunger - Romy. Trenér: Ralph Krueger.

Lotyšsko: Masalskis - Skrastins, Krisnajis Redlihs, Lavins, Sotnieks, Galvins, Pujacs, Bartulis, Jerofejevs - Sprukts, Karsums, Ankipans - Darzins, Mikelis Redlihs, Berzins - Vasiljevs, Niživijs, Cipulis - Dzerins, Sirokovs, Cipruss. Trenér: Olegs Znaroks.