České hokejové hry: Finové porazili Švédy a Češi můžou slavit turnajové prvenství

23. 4. 2011

Hokejisté Finska porazili ve večerním střetnutí Českých her svého rivala ze Švédska 2:0 a připsali si tak první výhru na turnaji. Hráči Suomi udělali radost i českému týmu, neboť právě jejich výhra rozhodla o triumfu pořadatelské země na turnaji.

Legii trenéra Jalonena stačily na úspěch jen dva góly.

Ten první zařídil ve 32. minutě po chybě gólmana Fastha útočník Nokelainen. Definitivní k.o. Tre kronor dokonal minutu před koncem normální hrací doby během přesilové hry bek Niskala.

Finové završí své vystoupení na Českých hokejových hrách zítřejším soubojem s Ruskem (14:00). Vývoj zápasu můžete sledovat prostřednictvím kanálu ČT4 Sport nebo v naší sekci „Hokejové výsledky„.

Švédsko – Finsko 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 32. Nokelainen, 59. Niskala (Lahti). Rozhodčí: Minář, Jeřábek – Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5166.

Švédsko: Fasth – Petrasek, Gunnarsson, Rundblad, Kronwall, Erixon, Grossman, Ekholm, Fernholm – Eriksson, Berglund, Thörnberg – Nilsson, Persson, Pääjärvi-Svensson – Axelsson, Wandell, Tedenby – Backlund, Wallin, Ericsson – Sjögren.
Finsko: Lassila – Salmela, Lepistö, Välivaara, Niskala, Mäenpää, Heitanen, Jaakola, Kukkonen – Aaltonen, Koivu, Ruutu – Lahti, Kapanen, Puustinen – Pesonen, Lehterä, Pyörälä – Pihlström, Nokelainen, Joensuu.